Przejdź do treści
AAA
Kontrast

Edukacja

Dzień dobry, tu IMGW-PIB!

Jesteśmy Instytutem Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowym Instytutem Badawczym, który od ponad 100 lat specjalizuje się w tematach meteorologicznych i zabezpiecza prognozy dla Polski.

Przygotowaliśmy materiały, które każdy z uczniów z przyjemnością pozna. Zdobyta w ten sposób wiedza pozwoli przewidzieć pogodę a także uchronić się przed niebezpieczeństwem.

Prezentujemy pięć lekcji pogodowych. Każda składa się z prezentacji dla nauczyciela, którą może referować czytając ją lub prezentując na nośniku wideo. Uczniowie otrzymują fiszki – do wydrukowania lub pobrania na komputer czy telefon. Polecamy też nasz film edukacyjny – Klimat, woda i pogoda. To może być najlepsze wprowadzenie do zajęć lekcyjnych. Komiks to bonus i z pewnością spodoba się wszystkim. Można go przeglądać online (flipbook) lub ściągnąć na własny użytek. Komiks dostępny jest również w wersji filmowej na kanale YT @imgwmeteo.

Zapraszamy do niekończącej się podróży o pogodzie.

W przypadku dodatkowych pytań lub chęci otrzymania dodatkowych informacji edukacyjnych prosimy o kontakt z Zespołem Komunikacji IMGW-PIB pod adresem email – content@imgw.pl

Komiks edukacyjny: Weatherman. Historia człowieka, który wiedział wszystko o pogodzie. 

wheatherman-imgw-komiks-edukacyjny.jpg

Zobacz komiks online: https://imgw.pl/sites/default/files/weatherman/weatherman-2020/IMGW_WEATHERMAN_2020_1.html
Zobacz komiks w formie animowanej z lektorem: https://www.youtube.com/watch?v=LBSvFrvA5Lg

Autorem grafiki do komiksu jest Tomasz Kleszcz.

Film: IMGW-PIB. Klimat, woda i pogoda