Przejdź do treści
AAA
Kontrast

Edukacja

Dzień dobry, tu IMGW-PIB!

Jesteśmy Instytutem Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowym Instytutem Badawczym, który od ponad 100 lat specjalizuje się w tematach meteorologicznych i zabezpiecza prognozy dla Polski.

Obecnie pracujemy nad nowymi lekcjami pogodowymi, które pomogą spojrzeć na świat nauki w przystępny sposób, gdyż zdobywanie wiedzy nie oznacza nudy.

Podczas wakacyjnej przerwy udostępniamy dla Was film „Klimat, woda i pogoda”, który pomoże Wam znaleźć odpowiedzi na pytania: Czy klimat i pogoda znaczą to samo? Jak czytać mapy radarowe? Jak zachować się w niebezpiecznych sytuacjach? Jakie zmiany zachodzą wokół nas i jak możemy na nie reagować? Tego wszystkiego dowiecie się z naszego filmu.

W trakcie wakacji pamiętajcie również o bezpieczeństwie. Burze, silny wiatr, intensywne opady, upał – te i wiele innych zjawisk meteorologiczno-hydrologicznych może stanowić zagrożenie. O tym, jak się zachować w takich sytuacjach dowiecie się z komiksu edukacyjnego IMGW-PIB o przygodach Weathermana, superbohatera, który o pogodzie wie wszystko.
Komiks z Weathermanem opowiada historię superbohatera, który podczas swoich przygód edukuje i opowiada o rozmaitych zjawiskach atmosferycznych, wyjaśnia mechanizmy ich powstawania i zwraca uwagę na właściwe zachowania ekologiczne.

Do zobaczenia we wrześniu!

W przypadku dodatkowych pytań lub chęci otrzymania dodatkowych informacji edukacyjnych prosimy o kontakt z Zespołem Komunikacji IMGW-PIB pod adresem email – content@imgw.pl

 

Komiks edukacyjny: Weatherman. Historia człowieka, który wiedział wszystko o pogodzie. 

 

wheatherman-imgw-komiks-edukacyjny.jpg

 

Zobacz komiks online: https://imgw.pl/sites/default/files/weatherman/weatherman-2020/IMGW_WEATHERMAN_2020_1.html

Autorem kreski komiksu jest Tomasz Kleszcz.

 

Film: IMGW-PIB. Klimat, woda i pogoda