Przejdź do treści

16.03.2022

49. Szkoła Hydrologii "Współczesne zagadnienia hydrologii", 10-13 maja 2022

Zapraszamy do wzięcia udziału w 49. Szkole "Współczesne zagadnienia hydrologii”, która odbędzie się w dniach od 10 do 13 maja 2022 r., w formie hybrydowej. Organizatorem Szkoły są: KOMITET GOSPODARKI WODNEJ PAN oraz INSTYTUT METEOROLOGII I GOSPODARKI WODNEJ PAŃSTWOWY INSTYTUT BADAWCZY w Warszawie.

Głównym celem corocznych Szkół jest zapoznanie uczestników z najnowszymi osiągnięciami i kierunkami badań współczesnej hydrologii w aspekcie wprowadzania ich do programów nauczania, prac badawczych oraz praktyki.

Program XLIX Szkoły obejmuje problematykę z zakresu HYDROLOGIA DLA POTRZEB OCENY ZAGROŻEŃ I PROGNOZY ZASOBÓW WODNYCH, w szczególności:

  • hydrologia zlewni,
  • zasoby wodne w różnych warunkach zagospodarowania,
  • zasoby wód podziemnych,
  • ocena zasobów wodnych z uwzględnieniem zmiany klimatu,
  • wykorzystanie nowoczesnych narzędzi do oceny zasobów wodnych,
  • zastosowanie danych satelitarnych - WARSZTATY,
  • aktualne problemy hydrologii - KOMUNIKATY.

Ponadto odbędzie się seminarium aktualnych problemów hydrologii w ramach, którego uczestnicy Szkoły będą mogli przedstawić krótkie (ok. 20 min.) komunikaty z zakresu aktualnych problemów hydrologii.
 
W załączeniu Komunikat nr 1 zawierający szczegółowe informacje dotyczące programu oraz rejestracji, która odbędzie się przez stronę: https://szkolahydrologii.imgw.pl/

W zależności od rozwoju sytuacji związanej z COVID-19 oraz możliwością wprowadzenia na terenie Polski stopni alarmowych, organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania 49. Szkoły „Współczesne Zagadnienia Hydrologii” we wskazanym terminie oraz zmianę formy prowadzenia Szkoły. Informacje związane z organizacją Szkoły zostaną przesłane w następnych komunikatach.