Przejdź do treści

30.10.2020

AKTUALIZACJA: Szczegółowa prognoza pogody na weekend 30.10-01.11.2020 r.

Piątek (30 października)


Sytuacja baryczna dla Polski
Polska jest w zasięgu zatoki niżu znad Islandii, na zachodzie zaznaczy się strefa ciepłego frontu atmosferycznego. Z zachodu napływa powietrze polarne morskie, nad zachodnią Polskę cieplejsze. Ciśnienie spada.

Prognoza pogody dla województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego

Zachmurzenie duże, na wschodzie początkowo umiarkowane. Postępujące od zachodu opady deszczu, na zachodzie okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Na Pomorzu Zachodnim wysokość opadów od 5 mm do 15 mm. Temperatura maksymalna od 9°C na wschodzie do 13°C na zachodzie. Wiatr słaby, z kierunków południowych; w powiatach zachodnich umiarkowany, z kierunków zachodnich.

Gdańsk  11°C  Koszalin  10°C  Szczecin  11°C

Prognoza pogody dla województwa warmińsko-mazurskiego i podlaskiego

Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami, zwłaszcza na północy i wschodzie, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 8°C do 11°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni.

Olsztyn  9°C       Suwałki  8°C          Białystok  9°C   
 
Prognoza pogody dla województwa wielkopolskiego, lubuskiego i kujawsko-pomorskiego

Zachmurzenie duże i całkowite. Opady deszczu, postępujące stopniowo od zachodu. Prognozowana wysokość opadów do 15 mm na zachodzie regionu. Temperatura maksymalna od 8°C na północy do 13°C na południu i zachodzie regionu. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-wschodni, tylko na zachodzie zachodni.

Poznań   10°C         Gorzów      12°C        Toruń              12°C
Kalisz      10°C         Bydgoszcz 12°C        Zielona Góra   12°C

Prognoza pogody dla województwa mazowieckiego, łódzkiego i lubelskiego

Zachmurzenie przeważnie duże, miejscami także umiarkowane. Po południu także na zachodzie i krańcach południowych regionu, możliwe słabe opady deszczu.
Temperatura maksymalna od 8°C do 10°C. Wiatr na ogół słaby, zachodni i południowo-zachodni.

Warszawa   10°C          Łódź  10°C        Lublin   10°C

Prognoza pogody dla województwa dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego

Zachmurzenie całkowite z opadami deszczu, miejscami na zachodzie o umiarkowanym natężeniu, tam też wysokość opadów do 15 mm, lokalnie w Sudetach Zachodnich ok. 20 mm. Temperatura maksymalna od 8°C do 12°C. Wiatr początkowo słaby, południowy i południowo-zachodni, później od zachodu regionu wzmagający się do umiarkowanego i porywistego, skręcający na zachodni.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) opady deszczu, tylko rano na wschodzie opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura od 3°C do 6°C. Wiatr bardzo silny, od 55 km/h do 70 km/h, w porywach do 100 km/h, zachodni i północno-zachodni.

Wrocław   12°C     Jelenia Góra       11°C     Legnica            11°C
Opole        11°C     Katowice              9°C     Częstochowa     8°C    

Prognoza pogody dla województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego

Zachmurzenie początkowo umiarkowane, wzrastające do całkowitego. Postępujące od zachodu opady deszczu. Wysoko w Tatrach opady śniegu przechodzące w opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 8°C do 10°C, w rejonach podgórskich od 6°C do 8°C, na szczytach Beskidów od 3°C do 5°C, wysoko w Tatrach około 1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny i silny, 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 80 km/h, północno-zachodni.

Kraków   10°C      Kielce  9°C      Rzeszów  10°C     Zakopane  6°C

 
Sobota (31 października)


Sytuacja baryczna dla Polski
Polska pozostanie w rozległym obszarze podwyższonego ciśnienia. W nocy na zachodzie i południu kraju zaznaczy się strefa rozmywającego się frontu ciepłego. Zachodnia część kraju pozostanie w cieplejszej masie powietrza, wschodnia w nieco chłodniejszym powietrzu polarnym morskim. Ciśnienie będzie wzrastać.

Prognoza pogody dla województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego

Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, możliwe rozpogodzenia. Rano miejscami silne zamglenia i mgły ograniczające widzialność do 200 m. Na Pomorzu Zachodnim miejscami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 10°C do 13°C, na zachodzie miejscami 14°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych.

Gdańsk  11°C  Koszalin  12°C  Szczecin  11°C

Prognoza pogody dla województwa warmińsko-mazurskiego i podlaskiego

Początkowo przeważnie zachmurzenie duże lub całkowite, zwłaszcza w rejonie mgieł. Po południu większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Głównie do godzin okołopołudniowych silne zamglenia i mgły, ograniczające widzialność miejscami do 100 m. Możliwe też bardzo słabe opady deszczu lub mżawki, a rano lokalnie może być ślisko. Temperatura maksymalna od 8°C do 10°C. Wiatr słaby, z przewagą północnego.

Olsztyn  10°C       Suwałki  9°C          Białystok  9°C    

Prognoza pogody dla województwa wielkopolskiego, lubuskiego i kujawsko-pomorskiego

Zachmurzenie duże, miejscami, zwłaszcza na wschodzie większe przejaśnienia. Miejscami na zachodzie regionu słabe opady deszczu. Rano gdzieniegdzie silne zamglenia
i mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 10°C na Kujawach do 15°C na Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby, południowy i południowo-wschodni, na zachodzie regionu zmienny.

Poznań   13°C         Gorzów Wlkp.      14°C        Toruń              10°C
Kalisz      13°C         Bydgoszcz           10°C        Zielona Góra   15°C

Prognoza pogody dla województwa mazowieckiego, łódzkiego i lubelskiego

Zachmurzenie na ogół umiarkowane, jedynie w rejonie mgieł zachmurzenie duże lub całkowite. Rano miejscami mgły ograniczające widzialność do 100 m, które lokalnie mogą utrzymywać się do godzin okołopołudniowych. Temperatura maksymalna od 9°C do 12°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północnego.

Warszawa   11°C          Łódź  12°C        Lublin   10°C

Prognoza pogody dla województwa dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego

Zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, zwłaszcza na wschodzie regionu. Miejscami opady deszczu, stopniowo zanikające. Wieczorem lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 400 m. Temperatura maksymalna od 10°C do 13°C, w szczytowych partiach Sudetów i Beskidów od 4°C do 7°C. Wiatr słaby, przeważnie południowo-wschodni. Wysoko w Sudetach wiatr silny i bardzo silny, od 40 km/h do 55 km/h, w porywach początkowo do 90 km/h, później do 70 km/h, północno-zachodni.

Wrocław   13°C     Jelenia Góra       11°C     Legnica            13°C
Opole       13°C      Katowice            11°C     Częstochowa   12°C
    
Prognoza pogody dla województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego

Zachmurzenie duże ze stopniowo postępującymi większymi przejaśnieniami. Na południu regionu miejscami słabe i zanikające opady deszczu, a wysoko w Tatrach opady śniegu przechodzące w opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 9°C do 12°C, w rejonach podgórskich od 7°C do 10°C, na szczytach Beskidów i Bieszczadów od 4°C do 7°C, wysoko w Tatrach około 3°C. Wiatr słaby, północny. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, w porywach do 60 km/h w Tatrach, północny.

Kraków   11°C      Kielce  9°C      Rzeszów  10°C     Zakopane  8°C


 
Niedziela (1 listopada)


Sytuacja baryczna dla Polski
Na wschodzie pogodę kształtował będzie wyż znad północno-zachodniej Rosji, reszta kraju będzie się dostawać w zasięg zatoki związanej z rozległym układem niżowym znad północnego Atlantyku oraz strefy frontu z nią związanej. Napływać będzie polarne morskie powietrze. Ciśnienie będzie spadać.

Prognoza pogody dla województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego

Zachmurzenie przeważnie duże, na wschodzie początkowo umiarkowane. Okresami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 10°C do 13°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowy.

Gdańsk  11°C  Koszalin  13°C  Szczecin  13°C

Prognoza pogody dla województwa warmińsko-mazurskiego i podlaskiego

Zachmurzenie umiarkowane i duże. Przed południem miejscami możliwe silne zamglenia i mgły, ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 8°C do 11°C. Wiatr rano słaby, później wzmagający się do umiarkowanego i porywistego z kierunków południowych.

Olsztyn  11°C       Suwałki  10°C          Białystok  11°C    

Prognoza pogody dla województwa wielkopolskiego, lubuskiego i kujawsko-pomorskiego

Zachmurzenie przeważnie duże, na wschodzie początkowo umiarkowane. Miejscami, zwłaszcza na zachodzie regionu, opady deszczu. Temperatura maksymalna od 12°C do 15°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.

Poznań   14°C         Gorzów      13°C        Toruń              13°C
Kalisz      14°C         Bydgoszcz 13°C        Zielona Góra   14°C

Prognoza pogody dla województwa mazowieckiego, łódzkiego i lubelskiego

Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 10°C do 13°C. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany i porywisty, południowo-wschodni i południowy.

Warszawa   11°C          Łódź  12°C        Lublin   11°C

Prognoza pogody dla województwa dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego

W dzień początkowo zachmurzenie umiarkowane, stopniowo od zachodu wzrastające do dużego, aż do wystąpienia opadów deszczu. Rano miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 11°C do 15°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) po południu miejscami opady deszczu. Wzrost temperatury od 5°C do 9°C. Wiatr początkowo umiarkowany, później nasilający się do silnego, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

Wrocław   14°C     Jelenia Góra       14°C     Legnica            15°C
Opole       15°C     Katowice             11°C     Częstochowa   11°C
   
Prognoza pogody dla województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego

Zachmurzenie małe. Rano miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 10°C do 12°C, w rejonach podgórskich od 8°C do 10°C.
Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni.

Kraków   11°C      Kielce  10°C      Rzeszów  10°C     Zakopane  9°C