Przejdź do treści

20.09.2022

#BeActive – sprawdź pogodę i ruszaj!

Spaceruj, biegaj, pływaj, ćwicz, zaproś znajomych na kort. Właśnie startuje Europejski Tydzień Sportu. To dobry moment by ruszyć się z kanapy i pozostać aktywnym przez cały rok. Przed treningiem nie zapomnij spojrzeć na nasze prognozy.

Jednym z głównych powodów, dla których ludzie podejmują aktywność fizyczną jest dbałość o zdrowie. Warto przy tej okazji jak najczęściej wychodzić na zewnątrz. Regularne przebywanie na świeżym powietrzu hartuje organizm i ogranicza niekorzystny wpływ pogody na jego funkcjonowanie. Zaś kontakt z naturą wzmaga wydzielanie endorfin, sprawiając że czujemy się szczęśliwi.

Europejski Tydzień Sportu to inicjatywa Komisji Europejskiej mająca na celu promowanie sportu i aktywności fizycznej w całej Europie. Kampania #BeActive wystartowała 23 czerwca w Międzynarodowym Dniu Olimpijskim, a jej punktem kulminacyjnym jest ETS, który trwa od 23 do 30 września. W tym roku organizatorzy kładą nacisk na promowanie społeczności #BeActive, prezentując historie ludzi, którym sport i aktywność fizyczna pomogły przezwyciężyć słabości i polepszyć jakość życia.

Oficjalne otwarcie Europejskiego Tygodnia Sportu 2022 odbędzie się 23 września w Pradze.

O celach kampanii #BeActive oraz możliwościach włączenia się do niej przeczytacie w publikacji https://sport.ec.europa.eu/document/european-week-of-sport-communications-handbook-2022 oraz na stronie https://etspolska.gov.pl/.

My z kolei zapraszamy do lektury https://obserwator.imgw.pl/idealna-pogoda-dla-sportowca-to/. Dowiecie się jak pogoda wpływa na ludzki organizm i jak bezpiecznie uprawiać sport.