Przejdź do treści

07.10.2021

Chłodno i słonecznie. W górach prognozowane opady śniegu. Uwaga – przymrozki!

W nadchodzący weekend pogodę w Polsce będzie kształtował wyż znad Rosji, który sprowadzi do nas suche, kontynentalne powietrze. W dzień maksymalna temperatura wyniesie od 10 do 15°C, w nocy pojawią się przygruntowe przymrozki. Uczucie chłodu będzie potęgować porywisty wiatr. Od wtorku pogodę w Polsce zacznie kształtować niż z Europy Północnej, za którym napłynie bardzo chłodne i wilgotne powietrze z rejonu Morza Norweskiego i Grenlandii. Pojawią się opady deszczu, a w górach może spaść śnieg. Niewielkie ocieplenie możliwe pod koniec tygodnia.

Piątek na ogół pogodny, nieco więcej chmur na krańcach zachodnich Polski. Rano w kotlinach górskich mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia od 11 do 13°C na wschodzie i do 16°C na zachodzie. Wiatr chwilami porywisty, wiał będzie ze wschodu i południowego wschodu.

W nocy z piątku na sobotę bezchmurnie, nad ranem mroźnie. Temperatura minimalna od – 1°C na wschodzie do 4°C na zachodzie i 7°C nad morzem. W miejscowościach podgórskich lokalnie spadek temperatury do –5°C. Niemal w całym kraju możliwe przygruntowe przymrozki do –2°C,
a na Suwalszczyźnie do –3°C.

W sobotę i niedzielę na ogół słonecznie, nieco więcej chmur nad morzem. Nadal dość chłodno, temperatura w dzień wyniesie do 10°C na wschodzie i do 15°C na zachodzie kraju, w rejonach podgórskich około 7-10°C. W nocy z soboty na niedzielę możliwe przygruntowe przymrozki do –2°C. Wiatr i umiarkowany, na południu chwilami porywisty, południowo-wschodni i wschodni.

W poniedziałkowy poranek we wschodniej połowie kraju przygruntowe przymrozki do –3°C, w ciągu dnia temperatura maksymalna 12-14°C. Po południu na zachodzie możliwy słaby deszcz.

Od wtorku do czwartku niższe temperatury, dużo chmur i opady deszczu w całym kraju. W nocy możliwe przymrozki, wysoko w górach możemy spodziewać się opadów śniegu, w rejonach podgórskich deszczu ze śniegiem. W dzień temperatura maksymalna od 8°C do 13°C, na Podhalu około 6°C.  Wiatr początkowo słaby, w środę i czwartek okresami umiarkowany i porywisty. Będzie wiał z zachodu i północnego zachodu.