Przejdź do treści

20.04.2021

IMGW-PIB: Pierwsze ogólnopolskie badanie ankietowe na temat pogody

Rok po uruchomieniu nowego serwisu pogodowego meteo.imgw.pl oraz dedykowanych platform tematycznych, chcemy dowiedzieć się, czego Polacy oczekują od prognoz pogodowych i z jakich kanałów korzystają, chcąc sprawdzić aurę za oknem.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy po raz pierwszy organizuje tak powszechne i duże badanie, które pozwoli odpowiedzieć na pytanie: jak, kiedy i gdzie Polacy sprawdzają prognozę pogody. Ankieta jest w pełni anonimowa, a jej wypełnienie zajmuje nie więcej niż kilka minut. Dla ekspertów z IMGW-PIB będzie źródłem niezwykle istotnej wiedzy, która pomoże ulepszyć prognozy oraz inne produkty meteorologiczne i hydrologiczne Instytutu.

Poza pytaniami o sposób pozyskiwania prognozy pogody oraz produkty i serwisy IMGW-PIB, z których korzystają użytkownicy, w ankiecie znalazły się także zagadnienia związane z aktualnie obserwowaną zmianą klimatu oraz następstwami tego zjawiska.

Ankieta dostępna będzie pod adresem https://imgw.pl/ankieta2021 do 31 maja 2021 roku. O jej wynikach będzie informować na naszych kanałach komunikacyjnych i w Social Media.

Bądź częścią naszej społeczności. Twój udział w badaniu to lepsza prognoza pogody i skuteczniejsza edukacja. Chcemy zmieniać się dla Was.