Przejdź do treści

01.08.2022

IMGW-PIB: Prognoza pogody na 31 tydzień roku (01-07.08.2022)

Początek sierpnia będzie dość pogodny i ciepły, dopiero w piątek możliwe są gwałtowne burze. Środa i czwartek upalne.

W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, na Śląsku i Opolszczyźnie możliwe burze, nie powinny być groźnie. Temperatura maksymalna od 19°C na Suwalszczyźnie do 23°C w centrum kraju i 26°C na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni. W czasie burz oraz w Sudetach porywy do 60 km/h.

Wtorek pogodny, tylko na wschodzie i południu zachmurzenie przejściowo duże ze słabym przelotnym deszczem. Na południu możliwe burze z opadami do 15 l/m2. Temperatura maksymalna od 20°C nad morzem do 25°C w centrum i 27°C na zachodzie. Wiatr na ogół słaby, zmienny. W czasie burz wiatr w porywach do 60 km/h.

W środę kolejny pogodny dzień, jeszcze cieplej. Padać może tylko w Karpatach. Temperatura od 24°C, 25°C na Suwalszczyźnie, w dolinach Karpat i lokalnie nad morzem do 33°C na zachodzie. Wiatr słaby, zmienny.

Czwartek przyniesie więcej chmur ze słabym, przelotnym deszczem na północy kraju. Na pozostałym obszarze słonecznie i upalnie, od 26°C na północnym wschodzie do 31°C w centrum i 36°C na zachodzie.

W piątek prognozujemy zmianę pogody, od zachodu zacznie się ochłodzenie. Na wschodzie jeszcze pogodnie. Poza tym zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna od 21°C, 23°C na Pomorzu i nad morzem do 35°C na zachodzie. W czasie burz wiatr w porywach do 80 km/h.

Koniec tygodnia spokojny, na ogół bez opadów, ciepło, do 26°C, 27°C na południu i zachodzie kraju.