Przejdź do treści

29.08.2022

IMGW-PIB: Prognoza pogody na 35 tydzień roku (29.08-04.09.2022)

Najbliższy tydzień przyniesie odczuwalne ochłodzenie. Upalną i wilgotną masę powietrza pochodzenia zwrotnikowego zastąpi chłodniejsze powietrze polarne morskie. Stopniowo, od poniedziałku do piątku, będzie coraz chłodniej, a dopiero pod koniec tygodnia prognozowane jest niewielkie ocieplenie. Na początku i pod koniec tygodnia termometry pokażą lokalnie ponad 25°C. W czwartek i piątek w ciągu nocy na wschodzie kraju, temperatura może spaść miejscowo nawet do 5°C. Do środy na przeważającym obszarze kraju będzie padać przelotny deszcz, a na północy i wschodzie lokalnie zagrzmi.  

W poniedziałek najgorsza pogoda zapowiada się na wschodzie Polski - tam nadal burze, opady lokalnie będą intensywne. Nad morzem także przelotne opady deszczu, możliwe burze i okresami porywisty wiatr. Na pozostałym obszarze chmury na przemian ze słońcem. Temperatura maksymalna od 19°C nad morzem do 26°C na wschodzie Polski.

We wtorek przelotne opady deszczu na północy i w centrum, tam nadal możliwe słabe burze. Na południu kraju więcej słońca. Temperatura maksymalna od 19°C nad morzem do 24°C na Podkarpaciu. Wiatr okresami porywisty.

W środę znowu najwięcej chmur na Suwalszczyźnie, Podlasiu i nad morzem, tam możliwe są przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze będą większe przejaśnienia. Temperatura w dzień od 18°C, 20°C na północny, do 23°C na południu kraju.

W czwartek  zachmurzenie umiarkowane i duże. W rejonie Zatoki Gdańskiej możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 17°C w Suwałkach do 22°C w Przemyślu.

W piątek słonecznie, na północy kraju okresami zachmurzenie umiarkowane, bez opadów. Najwyższa temperatura - od 16°C w Suwałkach do 22°C w Zgorzelcu.

W sobotę pogodnie, po południu możliwy deszcz w rejonie Kotliny Kłodzkiej. Temperatura maksymalna od 18°C w Helu i w Suwałkach do 23°C w Warszawie i Katowicach.

W niedzielę na ogół pogodnie, tylko na południowym zachodzie może popadać przelotny deszcz. Temperatura w dzień od około 18°C na północnym wschodzie do 25°C na zachodzie Polski.