Przejdź do treści

07.03.2022

IMGW-PIB: Prognoza synoptyczna na 10 tydzień roku (07-13.03.2022)

Początek tygodnia przyniesie zmienne zachmurzenie oraz słabe opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. Więcej śniegu spadnie jedynie w Karpatach; tam grubość pokrywy śnieżnej może wzrosnąć o 5 cm do 10 cm. Od czwartku do końca tygodnia będzie słonecznie i stopniowo zrobi się coraz cieplej. Temperatura w dzień wyniesie od 0°C do 12°C, a w nocy odpowiednio od -5°C do 0°C. Wyjątkiem będą rejony podgórskie, gdzie okresami nad ranem temperatura może spaść do -10°C.

W poniedziałek, wtorek i środę na zachodzie kraju słonecznie. Na pozostałym obszarze pochmurnie i gdzieniegdzie słabe opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. W Karpatach prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 5 cm do 10 cm i tam możliwe zawieje i zamiecie śnieżne. Temperatura powietrza w dzień wyniesie od 1°C do 7°C, a nocą okresami spadnie do -7°C w rejonach podgórskich Karpat. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków północnych.

Od czwartku do końca tygodnia stabilną i słoneczną pogodę w naszym kraju zapewni wyż z centrum nad Europą Wschodnią. Z każdym dniem będzie coraz cieplej. Najdłużej chłodne powietrze pozostanie na wschodzie kraju. Tam temperatura maksymalna kształtować się będzie od -1°C do 5°C, a temperatura minimalna od -6°C do 0°C, ale w rejonach podgórskich Karpat możliwe są spadki temperatury do -10°C.  Na zachodzie kraju w dzień będzie od 4°C do 12°C, a nocą temperatura może spaść miejscami do -4°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami na wybrzeżu silniejszy, z kierunków wschodnich i południowych.