Przejdź do treści

30.05.2022

IMGW-PIB: Prognoza synoptyczna na 22 tydzień roku (30.05-05.06.2022)

Ten tydzień przyniesie ocieplenie. Początek jednak nadal chłodny i wilgotny, ale już we wtorek przejściowo napłynie bardziej suche powietrze, co oznacza, że w dzień będzie więcej słońca i nieco cieplej. Noce wciąż jeszcze zimne. Pod koniec tygodnia temperatura powietrza osiągnie nawet do 28°C. Każdego dnia miejscami popada deszcz, a prawie każdego dnia po południu gdzieniegdzie zagrzmi. W sobotę w całym kraju burze.  

W poniedziałek najgorsza pogoda zapowiada się na Podlasiu i Suwalszczyźnie – tam niemal przez cały dzień pochmurno z opadami deszczu. Na pozostałym obszarze chmury na przemian ze słońcem i przelotne opady deszczu. Miejscami burze, lokalnie z gradem. Wysoko w górach opady śniegu z deszczem. Temperatura maksymalna od 10°C w Suwałkach do 19°C w Przemyślu.

We wtorek na ogół dość pogodnie, na północy i zachodzie oraz na krańcach południowo-wschodnich po południu przelotne opady deszczu oraz lokalnie burze. Temperatura w dzień od 14°C na Helu do 22°C w Krakowie.

W środę znowu najwięcej chmur na Suwalszczyźnie i Podlasiu i tam jednostajne opady deszczu. Na pozostałym obszarze pochmurno z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu, lokalnie burze. Temperatura w dzień od 12°C na północnym wschodzie do 18°C na południu.

W czwartek  zachmurzenie umiarkowane i duże. Po południu przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 14°C na Helu do 22°C w Przemyślu.

W piątek dużo słońca, po południu na południowym zachodzie okresami więcej chmur i tam możliwe przelotne opady deszczu oraz burze. Najwyższa temperatura – od 17°C na wybrzeżu do 25°C na Ziemi Lubuskiej i na Dolnym Śląsku.

W sobotę początkowo pogodnie, po południu i wieczorem burze z przelotnymi opadami deszczu, gradem i porywistym wiatrem. Temperatura maksymalna od 18°C nad morzem do 28°C na wschodzie kraju.

W niedzielę na ogół pogodnie, tylko na południowym zachodzie i w centrum może popadać deszcz. Temperatura w dzień od około 20°C na północy do 26°C na południu.