Przejdź do treści

13.06.2022

IMGW-PIB: Prognoza synoptyczna na 24 tydzień roku (13-19.06.2022)

Ten tydzień to pogodowy rollercoaster, czyli lato w pełni. Początek tygodnia w większości kraju ciepły i gorący z burzami, nawalnym deszczem, i bardzo silnym wiatrem, ale już we wtorek nieco chłodniej. Od środy ponowny wzrost temperatury. Cały czas przelotne opady deszczu. W czwartek dalej ciepło i bardzo ciepło, przelotne opady deszczu oraz powrót burz, głównie na południu kraju i Kujawach. Od soboty napływ gorącego powietrza z południa, bez opadów, z dużą ilością słońca. Temperatura powietrza na zachodzie powyżej 30°C, a w niedzielę do 33°C.

W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane i duże wszędzie przelotne opady deszczu. Najgorsza pogoda zapowiada się na wschód od linii Opolszczyzny, Wielkopolski, Kujaw, Mazowsza, Warmii i Mazur, gdzie wystąpią burze, miejscami z gradem, a najintensywniejsze prognozowane są w południowo wschodniej części kraju. Temperatura maksymalna od 17°C nad morzem do 27°C na Podkarpaciu. Burzom towarzyszyć będą silne porywy wiatru do 90-100 km/h, lokalnie 110 km/h.

We wtorek spokojniej, zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu. Temperatura w dzień od 16°C nad morzem do 21°C we Wrocławiu. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni.

W środę więcej słońca głównie na południu, południowym zachodzie i zachodzie kraju. Na pozostałym obszarze przelotne opady deszczu. Temperatura od 17°C nad morzem do 24°C we Wrocławiu.

W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu. Na południu kraju i Kujawach burze. Po południu przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 17°C na Helu do 28°C we Wrocławiu. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

W piątek zachmurzenie umiarkowane, we wschodniej części kraju duże i tam przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 17°C na Helu do 28°C we Wrocławiu.

W sobotę powrót gorących dni. Bez opadów z małym, miejscami umiarkowanym, zachmurzeniem. Temperatura od 23°C na Suwalszczyźnie, około 27°C w centrum, do 32°C na zachodzie kraju.

W niedzielę na ogół pogodnie Temperatura od 25°C na Suwalszczyźnie, około 30°C w centrum, do 33°C na zachodzie kraju. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, na północnym zachodzie w porywach do 65 km/h, południowy.