Przejdź do treści

04.07.2022

IMGW PIB: Prognoza synoptyczna na 27 tydzień roku (04-10.07.2022)

Początek tygodnia upalny i burzowy. Na Podkarpaciu do 31°C. Od środy nieco chłodniej. Znad Atlantyku będzie napływało wilgotne powietrze polarne morskie. Dużo przelotnych opadów deszczu. Koniec tygodnia ponownie z burzami.

W poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu i burze, zwłaszcza od Pomorza i Warmii po Śląsk. Możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm. Temperatura maksymalna od 25°C na północy do 31°C na południowym wschodzie, nad morzem od 21°C do 25°C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, z kierunków zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 85 km/h.

We wtorek na północnym zachodzie na ogół pogodnie, tylko lokalnie wzrost zachmurzenia do dużego i możliwy przelotny deszcz. Poza tym zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu i burze, miejscami opady gradu. Silniejszy deszcz na wschodzie i południu kraju, do 30 mm, lokalnie do 40 mm. Temperatura maksymalna od 22°C na wschodzie Pomorza i Warmii do 26°C w centrum i 30°C na Podkarpaciu, nad morzem oraz na Górnym Śląsku i na Podhalu około 20°C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, z kierunków zachodnich i północnych. W czasie burz porywy wiatru
do 80 km/h.

W środę i czwartek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże i nadal przelotny deszcz, głównie na północy i wschodzie Polski. Zdecydowanie chłodniej na północy kraju: 20°C, 23°C, cieplej na południu: 26°C, 27°C, a na Pomorzu i wybrzeżu oraz w dolinach górskich od 18°C do 21°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni.

Od piątku  do niedzieli zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna od 18°C do 23°C, w niedzielę od 19°C do 24°C, w dolinach górskich około 16°C, 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich i północnych. W czasie burz porywy do 70 km/h.