Przejdź do treści

15.08.2022

IMGW-PIB: Prognoza synoptyczna na 33 tydzień roku (15-21.08.2022)

Najbliższy tydzień przyniesie nam bardzo ciepłą, chwilami wręcz upalną aurę. Dodatkowo wystąpią liczne burze z przelotnymi opadami deszczu i porywistym wiatrem. Niestety w weekend, przemieszczający od zachodu kraju front atmosferyczny, przyniesie ochłodzenie, duże zachmurzenie, oraz miejscami silne opady deszczu. Osoby planujące wypoczynek na świeżym powietrzu w weekend mogą być zawiedzione.

W poniedziałek na przeważającym obszarze kraju początkowo będzie zachmurzenie umiarkowane, a po południu  duże z przelotnymi opadami deszczu i burzami, lokalnie może wystąpić grad.  Będzie gorąco, temperatura maksymalna od 27°C do 31°C, nieco chłodniej będzie na Półwyspie Helskim oraz w kotlinach górskich. Wiatr będzie słaby, jedynie w czasie burz prognozowane porywy do 75 km/h.

We wtorek Dolny Śląsk oraz Suwalszczyzna z większą ilością słońca i na ogół bez opadów. Pozostała część kraju z zachmurzeniem umiarkowanym okresami dużym, oraz przelotnymi opadami deszczu i burzami. W dalszym ciągu gorąco od 28°C do 32°C, nieco chłodniej nad morzem i na Ziemi Łódzkiej około 26°C, 27°C. Wiatr będzie słaby, jedynie w czasie burz prognozowane porywy do 75 km/h.


W środę oraz przez większość dnia w czwartek pogoda będzie typowo wakacyjna. Z dużą ilością słońca. W środę na wschodzie słabe przelotne opady deszczu, oraz w Tatrach burze, natomiast w czwartek po południu tylko na zachodzie burze z przelotnym deszczem. Upalnie, temperatura maksymalna od 28°C do 33°C, nieco chłodniej nad morzem 24°C, 26°C. Wiatr na ogół słaby, nad morzem okresami porywisty, w czasie burz prognozowane porywy do 75 km/h.

Piątek z dużym zachmurzeniem oraz burzami miejscami z gradem, jedynie Suwalszczyzna wolna od opadów. Temperatura maksymalna od 28°C do 33°C, nieco chłodniej nad morzem 23°C, 26°C. W czasie burz prognozowane porywy do 80 km/h.

Sobota już w całym kraju z opadami deszczu i burzami. Stopniowe ochłodzenie od zachodu kraju. Temperatura maksymalna od 19°C, 21°C na zachodzie, oraz 25°C w centrum do 30°C na Suwalszczyźnie. W czasie burz prognozowane porywy do 75 km/h.

Niedziela na południu kraju z całkowitym zachmurzeniem oraz intensywnymi opadami deszczu, na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami oraz przelotny deszcz. Chłodniej, na przeważającym obszarze od 16°C, 21°C, w Kotlinach górskich około 14°C, jedynie północno-wschodnia część kraju dalej bardzo ciepła: od 27°C do 30°C.