Przejdź do treści

05.09.2022

IMGW-PIB: Prognoza synoptyczna na 36 tydzień roku (05-11.09.2022)

Pierwsza połowa tygodnia słoneczna, a niewielkie opady pojawią się nad morzem i w górach. Od czwartku zacznie przybywać chmur i pojawią się opady deszczu, początkowo na zachodzie a od piątku w całym kraju. Weekend pochmurny, deszczowy i znacznie chłodniejszy. W sobotę na północy temperatura maksymalna 12°C-15°C.  

W poniedziałek niemal w całym kraju słonecznie, tylko nad morzem i na krańcach południowych więcej chmur i tu może popadać przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 16-18°C na północnym wschodzie do 23-24°C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni, na północnym wschodzie północny.

We wtorek i środę nadal słonecznie, tylko na krańcach południowych więcej chmur i tu możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 17-19°C na wschodzie i nad morzem do 23-24°C na zachodzie kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty, z kierunków wschodnich.

W czwartek od zachodu wzrost zachmurzenia i tu przelotne opady deszczu, a na południowym zachodzie burze. Temperatura maksymalna od 18-20°C na północnym wschodzie do 25-26°C na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

W piątek strefa z okresami umiarkowanymi opadami deszczu i dużym zachmurzeniem przesunie się na wschód oraz północ Polski, ale również w pozostałej części kraju miejscami przelotnie popada, miejscami możliwe też będą burze. Temperatura maksymalna: w strefie opadów na północnym wschodzie niewiele ponad 10°C na zachodzie do 25°C na zachodzie.

Prognozę na koniec tygodnia cechuje większa niepewność, ale w sobotę spodziewamy się na ogół pochmurnej pogody z opadami deszczu, zwłaszcza w południowej połowie kraju. Zrobi się też chłodniej. Temperatura maksymalna od 14-16°C na północy do około 20°C na pozostałym obszarze.

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na zachodzie kraju. Miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna przeważnie od 15°C do 20°C.