Przejdź do treści

13.09.2021

IMGW-PIB: Prognoza synoptyczna na 37 tydzień roku (od 13 do 19.09.2021 r.)

Rozpoczęty dziś tydzień przyniesie pogodę zmienną – na przemian słońce i deszcz. Początek tygodnia jeszcze dosyć ciepły. Od czwartku może się zdecydowanie ochłodzić.

W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami, głównie na północy, wschodzie i południowym wschodzie kraju, przelotne opady deszczu. Na południu i południowym wschodzie burze, także z gradem. W czasie burz opady do 20 mm. Temperatura maksymalna od 18°C, 19°C na północy do 23°C, 24°C na południu kraju. W rejonach podgórskich Karpat od 17°C do 19°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni. W burzach możliwe porywy wiatru do 65 km/h.
Noc z poniedziałku na wtorek dosyć ciepła, od 8°C, 9°C na północy do 13°C na południu i 14°C na wybrzeżu. Miejscami pojawią się gęste mgły.

We wtorek więcej słońca, tylko gdzieniegdzie na północy, wschodzie i południu okresami zachmurzenie duże z przelotnym deszczem. Rano mglisto. Temperatura maksymalna od 18°C, 19°C na północy i w dolinach karpackich do 21°C w centrum kraju i 25°C na Dolnym Śląsku. Wiatr na ogół słaby, zmienny.

W środę w zachodniej połowie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, stopniowo wzrastające do dużego, aż do wystąpienia opadów deszczu. Na południowym zachodzie możliwe burze. W pozostałej części kraju pogodnie. Jeszcze ciepło, od 19°C, 20°C na północy do 26°C na południu.

Od czwartku może zacząć się ochłodzenie. Będzie więcej chmur z przelotnymi opadami deszczu, temperatura maksymalna od 16°C, 18°C na północy do 20°C na południu. W piątek kontynuacja takiej pogody.

Sobota deszczowa i jeszcze chłodniejsza, zacznie napływać powietrze z północy kontynentu. Temperatura od 14°C do 18°C, lokalnie na wschodzie i w dolinach karpackich około 13°C. W niedzielę też chłodno, ale możemy liczyć na więcej słońca.