Przejdź do treści

26.09.2022

IMGW-PIB: Prognoza synoptyczna na 39 tydzień roku (26.09-02.10.2022)

Na początku tygodnia pogodę w Polsce nadal kształtował będzie układ niskiego ciśnienia znad Morza Norweskiego sprowadzający do kraju wilgotne powietrze z północy. Przeważać będzie zachmurzenie duże i przelotne opady deszczu. Lokalnie występować będą również burze. W nocy i rano miejscami mglisto. Pod koniec tygodnia spodziewamy się silniejszego wiatru.

W poniedziałek i wtorek zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Występować będą przelotne opady deszczu i lokalne burze. Temperatura maksymalna od 13°C do 18°C. W nocy temperatura będzie spadać od 6°C do 10°C, a na obszarach podgórskich będzie jeszcze chłodniej, około 3°C. Noce najcieplejsze będą na wybrzeżu, tam około 11°C. Nocami miejscami utworzą się mgły, które zanikać będą rano. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni.

W środę zachmurzenie duże i przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 12°C do 17°C, w obszarach podgórskich około 11°C. Temperatura w nocy od 5°C do 8°C.  Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni.

W czwartek i piątek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 13°C do 17°C, nieco chłodniej w obszarach górskich Karpat około 10°C. W nocy temperatura minimalna od 4°C do 11°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni, nad morzem w porywach do 60 km/h.

W sobotę i niedzielę pochmurno z przejaśnieniami. W sobotę na zachodzie jednostajne opady deszczu, na pozostałym obszarze przelotnymi opadami deszczu. W niedzielę przelotne opady deszczu w całym kraju. Temperatura maksymalna od 13°C do 18°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, na wybrzeżu do 75 km/h, południowo-zachodni i zachodni.