Przejdź do treści

04.10.2021

IMGW-PIB: Prognoza synoptyczna na 40 tydzień roku (04-10.10.2021 r.)

Początek tygodnia będzie słoneczny i ciepły na obszarze niemal całego kraju. Więcej chmur i niewielkie opady deszczu są spodziewane tylko na północnym zachodzie. Temperatura powietrza wzrośnie do 25°C na Śląsku i w Małopolsce. W środę i czwartek więcej chmur i opady deszczu, ale głównie na zachodzie. Będzie nieco chłodniej – temperatura do 18°C. Koniec tygodnia ponownie słoneczny, ale z temperaturą wynoszącą około 17°C. Nad ranem, lokalnie na południu kraju, przygruntowe przymrozki.

W poniedziałek i wtorek słonecznie, tylko na północnym zachodzie i zachodzie więcej chmur i tam słabe opady deszczu lub mżawki. W nocy i o poranku gdzieniegdzie mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura w dzień od 16°C do 25°C, a nad ranem od 5°C do 14°C. Wiatr miejscami w porywach do 65 km/h, a wysoko w górach do 100 km/h.

W środę i czwartek, szczególnie na zachodzie kraju, zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i opadami deszczu lub mżawki. Na wschodzie kraju także sporo chmur, ale tu padać nie powinno. Nieco chłodniej, temperatura od 12°C do 18°C. We środę gdzieniegdzie południowo-wschodni wiatr może osiągać w porywach 65 km/h.

Od piątku ponownie powróci słoneczna aura, ale będzie już chłodniej. Temperatura maksymalna wyniesie jeszcze od 10°C do 17°C, ale minimalna będzie już od 2°C okresami na wschodzie kraju do 11°C początkowo na wybrzeżu. Na południu i wschodzie możliwe lokalne spadki temperatury przy gruncie do -3°C. W ciągu dnia, na południu kraju, porywisty wiatr z kierunków wschodnich.