Przejdź do treści

24.10.2022

IMGW-PIB: Prognoza synoptyczna na 43 tydzień roku (24-30.10.2022)

Rozpoczęty tydzień października początkowo będzie dość wilgotny z przelotnymi opadami deszczu i krótkotrwałymi burzami. Od środy bardziej sucho i na ogół pogodnie. Cały czas do Polski będzie docierać ciepłe powietrze znad Atlantyku. Temperatura na południowym zachodzie kraju może osiągnąć nawet 22°C. Noce bez przymrozków, ale miejscami tworzyć będą się mgły.

W poniedziałek na pogodę wpłynie zatoka niżowa wraz frontami atmosferycznymi znad Wysp Brytyjskich. Będzie pochmurno z większymi przejaśnieniami i przelotnymi opadami deszczu, a na zachodzie możliwymi też burzami. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od 12°C na Suwalszczyźnie, około 17°C w centrum do 21°C na Dolnym Śląsku. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni.

We wtorek przeważający obszar kraju pozostanie jeszcze w zasięgu zatoki niżowej, jedynie na południowym zachodzie zacznie rozbudowywać się klin wyżowy znad Alp. Nadal będzie pochmurno z większymi przejaśnieniami, w wielu miejscach popada deszcz, a lokalnie może też zagrzmieć. Temperatura najwyższa w dzień od 14°C do 18°C. Wiatr słaby i umiarkowany, po południu miejscami porywisty, zachodni.

W środę ogół dość pogodnie, tylko na północy i wschodzie kraju nadal sporo chmur, na wschodzie miejscami przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 14°C na północnym wschodzie do 19°C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

W kolejnych dniach tygodnia pogoda niemal w całym kraju ukształtuje się pod wpływem wyżu. Będzie dużo słońca, zwłaszcza na południu, tylko nad morzem nadal dużo chmur i tam w sobotę może miejscami popadać słaby deszcz. Temperatura maksymalna w czwartek wyniesie od  14°C na północnym wschodzie do 19°C na południowym zachodzie, w piątek, w sobotę i w niedzielę od 16°C na północnym wschodzie do 21°C, 22°C na południowym zachodzie.