Przejdź do treści

25.10.2021

IMGW-PIB: Prognoza synoptyczna na 43 tydzień roku (25-31.10-2021 r.)

W tym tygodniu pogodę w Polsce będzie kształtował wyż znad Środkowej Europy. Do soboty zapowiada się ładna i słoneczna pogoda, jedynie we wtorek na północy kraju przejściowo zachmurzy się i tam miejscami popada przelotny deszcz. Zmiany pogody należy spodziewać się w końcu miesiąca.

Poniedziałek w całym kraju będzie pogodny. Po mroźnym poranku, w ciągu dnia na termometrach zobaczymy od 10°C, 12°C na północy i wschodzie do 14°C na pozostałym obszarze; w kotlinach karpackich około 11°C. Wiatr słaby i umiarkowany w Sudetach oraz na Pomorzu okresami porywisty, z kierunków południowych.

W nocy z poniedziałku na wtorek na ogół pogodnie, jedynie na północnym zachodzie stopniowy wzrost zachmurzenia do dużego. Temperatura minimalna od 1°C na wschodzie do 6°C na zachodzie. Jeszcze na krańcach wschodnich nad ranem możliwy przygruntowy przymrozek do -3°C. W kolejnych nocach już bez przymrozków.

We wtorek na przeważającym obszarze pogodnie, jedynie na północnym zachodzie kraju wzrost zachmurzenia i tam przejściowo pojawią się przelotne opady deszczu. W najcieplejszym momencie dnia temperatura wyniesie od 10°C, 12°C na wschodzie do 13°C, 14°C na zachodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, tylko nad morzem porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

Od środy do soboty zrobi się zdecydowanie cieplej, szczególnie na południowym zachodzie, gdzie temperatura powietrza wzrośnie do około 17°C. Chłodniej będzie natomiast na północnym wschodzie, około 12°C. Słońca nie zabraknie w całym kraju. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, jedynie w ciągu dnia okresami porywisty, z kierunków południowych.

W niedzielę zmiana pogody. Zaczniemy dostawać się pod wpływ niżu i frontu atmosferycznego. Na zachodzie pojawią się opady deszczu, których strefa będzie przemieszczała się na wschód. Jak na koniec października, będzie dość ciepło. Na termometrach zobaczymy od około 12°C na północnym zachodzie kraju do 17°C na południowym wschodzie. Wiatr będzie umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków południowych.