Przejdź do treści

31.10.2022

IMGW-PIB: Prognoza synoptyczna na 44 tydzień roku (31.10-06.11.2022)

Na przełomie października i listopada pogodę w kraju ukształtuje wyż, który będzie sprzyjał  tworzeniu się gęstych mgieł. Z południowego zachodu nadal będzie napływać bardzo ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego, na południu i południowym zachodzie kraju temperatura wzrośnie do 21°C. Od środy zmiana cyrkulacji na zachodnią. Będzie coraz więcej chmur, opadów i dużo chłodniej. W końcu tygodnia w całym kraju deszczowo, a na termometrach maksymalnie tylko 11°C. Noce nadal bez przymrozków.

W poniedziałek rano mglisto. Lokalnie mgły będą utrzymywać się do godzin południowych. Pod wieczór ponownie widzialność będzie się zmniejszała  i miejscami utworzą się mgły. W dzień, po ustąpieniu mgieł, przeważać będzie przyjemna aura, tylko na północy kraju pochmurno, a na wybrzeżu może lokalnie popadać przelotny deszcz. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od 12°C na Suwalszczyźnie i 15°C na Pomorzu oraz Kujawach, około 18°C w centrum do  21°C na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie i na Śląsku. Wiatr na ogół będzie słaby, zmienny z przewagą kierunków południowych i zachodnich.
Noc z poniedziałku na wtorek na przeważającym obszarze kraju będzie mglista z temperaturą minimalną od 3°C na północnym wschodzie do 12°C na południowym zachodzie. Nad ranem w północnej połowie kraju i w miejscami w centrum możliwe słabe opady mżawki lub deszczu. Najmniej mgieł zapowiada się na południowym zachodzie.

We Wszystkich Świętych początek dnia na ogół pochmurny i mglisty, na północy i w centrum kraju może miejscami popadać mżawka. W trakcie dnia będzie pojawiać się coraz więcej przejaśnień, a na południu rozpogodzi się. Wieczorem na krańcach północno-zachodnich możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 10°C na północnym wschodzie i 14°C na północy, około 17°C w centrum do 20°C na południu i południowym zachodzie. Wiatr słaby, nad morzem i miejscami na południu umiarkowany, w rejonach podgórskich w porywach do 60 km/h, z kierunków południowych.
W nocy z wtorku na środę pochmurno z rozpogodzeniami i miejscami możliwy słaby deszcz. We wschodniej połowie kraju początkowo mgły. Temperatura minimalna od 6°C na północnym wschodzie do 11°C na południu.

W środę pochmurno z większymi przejaśnieniami. Miejscami, z wyjątkiem północnego zachodu, opady deszczu. Temperatura maksymalna od 12°C do 16°C. Wiatr przeważnie umiarkowany, porywisty,  południowo-zachodni i zachodni.

W czwartek na ogół dość pogodnie. Temperatura najwyższa od  11°C do 14°C. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie południowy.

W piątek, w sobotę i w niedzielę na ogół pochmurno i deszczowo, tylko w sobotę na zachodzie trochę przejaśnień i raczej bez opadów. Temperatura maksymalna około 10°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w piątek na północy porywisty, z kierunków zmieniających się z przewagą zachodnich i południowych.