Przejdź do treści

07.11.2022

IMGW-PIB: Prognoza synoptyczna na 45 tydzień roku (07-13.11.2022)

Rozpoczynający się tydzień będzie kolejnym spokojnym pogodowo okresem. Na ogół będzie dość ciepło, zwłaszcza jak na początek listopada oraz często pogodnie. Opady deszczu występować będą okresami głównie na północy kraju, a na pozostałym obszarze przez większość tygodnia nie powinno padać.

W poniedziałek zachmurzenie będzie umiarkowane, okresami duże. Rano lokalnie mogą utrzymywać się jeszcze gęste mgły. W ciągu dnia na północy, ale również miejscami na wschodzie i południu Polski mogą pojawiać się słabe opady deszczu lub mżawki. Temperatura będzie zróżnicowana. Maksymalnie będzie od 7°C na północnym wschodzie, około 11°C w centrum, do 13°C na zachodzie. Wiać będzie słaby, okresami umiarkowany wiatr, jedynie nad morzem i na południu kraju wiatr będzie okresami porywisty. Nad morzem i na szczytach gór porywy wiatru mogą sięgać 60 km/h.

Wtorek na przeważającym obszarze kraju będzie pogodny. Jedynie na północy miejscami będzie więcej chmur i słabe opady deszczu. Zrobi się nieco cieplej. Temperatura maksymalna wynosić będzie od 9°C na Suwalszczyźnie do 15°C na zachodzie i południu kraju. Wiatr wciąż będzie okresami umiarkowany, a na północy Polski dodatkowo porywisty. Najsilniejsze porywy wiatru, do 55 km/h, prognozowane są nad morzem.

W środę najładniejsza pogoda będzie na południowym wschodzie Polski. Na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Na północnym zachodzie występować będą opady deszczu. Będzie dość ciepło, od 11°C na północnym wschodzie, 12°C, 13°C na przeważającym obszarze, do 15°C na południowym wschodzie. Na północy kraju wciąż utrzymywać się będzie silniejszy, okresami porywisty wiatr.

W czwartek przez Polskę przemieszczać się będzie z zachodu na wschód strefa chłodnego frontu atmosferycznego, która przyniesie wzrost zachmurzenia oraz opady deszczu. Temperatura maksymalna wynosić będzie od 10°C do 13°C, jedynie w obszarach podgórskich będzie nieco chłodniej, od 8°C do 10°C. Wciąż na północy prognozowany jest porywisty wiatr.

Piątek przyniesie poprawę pogody. Strefa frontowa zaznaczać się będzie początkowo tylko na wschodzie Polski, gdzie zachmurzenie będzie jeszcze duże i miejscami występować będą opady deszczu. Na pozostałym obszarze zrobi się pogodnie. Temperatura maksymalna będzie wciąż dość wyrównana, od 9°C do 12°C, jedynie w obszarach podgórskich nieco chłodniej, od 7°C do 10°C.

Sobota i niedziela będą pogodne. Okresami więcej chmur będzie jedynie na północy Polski. Tam też lokalnie nocami może być mglisto. Temperatura maksymalna wynosić będzie od 9°C do 13°C. Będzie to okres kiedy osłabnie też prędkość wiatru, więc przebywając w słońcu odczuwalnie będzie jeszcze cieplej.