Przejdź do treści

15.11.2021

IMGW-PIB: Prognoza synoptyczna na 46 tydzień roku (15-21.11-2021 r.)

Tydzień zapowiada się jako pochmurny z opadami deszczu lub mżawki. Na początku tygodnia nocami tworzyć się będzie mgła, która może się utrzymywać do godzin południowych. Jak na drugą połowę listopada – będzie jeszcze ciepło. W ciągu dnia termometry wskażą około 10-12°C, ale w nocy podczas rozpogodzeń pojawi się delikatny mróz, do -2°C. W drugiej połowie tygodnia będzie więcej chmur i opadów oraz wzrośnie prędkość i porywistość wiatru. W górach pojawią się opady deszczu ze śniegiem i śniegu.

Poniedziałek będzie pochmurny, miejscami wystąpią opady słabego deszczu lub mżawki, jedynie na szczytach gór bezchmurnie. W godzinach porannych utrzymywać się będzie mgła ograniczająca widzialność do 100 metrów. Temperatura wyniesie od 3°C do 10°C. Wiatr z południowego wschodu będzie słaby i umiarkowany.

We wtorek po ustąpieniu mgieł, szczególnie na południu, pojawi się więcej przejaśnień i rozpogodzeń i tam temperatura wzrośnie do 11°C. Na północy kraju wystąpią opady słabego deszczu lub mżawki i tu będzie nieco chłodniej, bo około 7°C.

W środę opady deszczu pojawią się na północnym zachodzie, co zapowiadać będzie zmianę pogody; od zachodu nasunie się układ niżowy i pozostanie z nami do końca tygodnia. Na pozostałym obszarze kraju bez opadów i po ustąpieniu mgieł są spore szanse na trochę słońca. W dzień temperatura do 6°C na północy i 10°C na południu i wschodzie. Wiatr zmieni kierunek na południowo-zachodni i będzie silniejszy oraz porywisty.

Czwartek i piątek przywitają nas chmurami i opadami deszczu w całym kraju, a w górach opadami deszczu ze śniegiem i śniegu. Nocą temperatura spadnie do 0°C, a w dzień wzrośnie maksymalnie do 9°C. Zachodni i północno-zachodni wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h na wybrzeżu. W Karkonoszach porywy do 140 km/h.

Weekend to kontynuacja pogody pochmurnej, deszczowej i bardzo wietrznej. Porywy wiatru mogą sięgać miejscami nawet 90 km/h. Szczególnie wietrzna będzie noc z piątku na sobotę. W niedzielę wiatr będzie zdecydowanie słabszy, sytuacja będzie się uspokajać. Będzie to dość ciepły koniec tygodnia: w nocy kilka stopni powyżej 0°, a w dzień wzrost temperatury do 12°C.