Przejdź do treści

29.11.2021

IMGW-PIB: Prognoza synoptyczna na 48 tydzień roku (29.11-05.12.2021 r.)

Tydzień zapowiada się jako pochmurny z opadami śniegu, śniegu z deszczem, lokalnie deszczu. Przejściowo silniejszy wiatr, najsilniejsze porywy na Pomorzu do 90 km/h. W końcu tygodnia na Podhalu minimalnie około -10°C. Trudne warunki na drogach.

Poniedziałek będzie pochmurny z opadami śniegu, lokalnie śniegu z deszczem. Na Pomorzu Wschodnim może przybyć do 10 cm śniegu. Temperatura wyniesie od 0°C do 5°C, jedynie na Podhalu ok. -1°C. Wiatr z północnego zachodu i zachodu będzie na ogół umiarkowany i porywisty, jedynie na wybrzeżu wiatr silniejszy w porywach do 90 km/h. Uwaga kierowcy: drogi śliskie.

We wtorek nadal pochmurno z opadami śniegu i śniegu z deszczem, lokalnie opadami deszczu. Maksymalnie od -1°C do 4°C, nad morzem miejscami około 6°C.  Wiatr południowo-zachodni i zachodni będzie umiarkowany i porywisty, nad morzem w porywach do 80 km/h, wysoko w górach do 100 km/h. Wiatr będzie powodował zawieje śnieżne, a w górach również zamiecie. Uwaga kierowcy: drogi śliskie.

W środę napłynie cieplejsze powietrze, ale nadal będzie pochmurno. Na wschodzie i północy wystąpią opady śniegu i deszczu ze śniegiem, na zachodzie opady deszczu. Maksymalnie do 9°C na zachodzie kraju. Silniej powieje na zachodzie oraz wybrzeżu, do 80 km/h. W górach miejscami zamiecie śnieżne.

W czwartek przeważać będzie duże zachmurzenie z opadami deszczu lub deszczu ze śniegiem. W całym kraju temperatura dodatnia, maksymalnie od 1°C do 6°C. Na Pomorzu porywy do 90 km/h.

W piątek ponownie napłynie chłodniejsze powietrze, lokalnie pojawią się opady śniegu lub śniegu z deszczem, na Podkarpaciu przejściowo opady śniegu o natężeniu umiarkowanym. Rano miejscami niewielki przymrozek, w dzień do 4°C na południu kraju. Na Pomorzu południowo-zachodni wiatr w porywach do 60 km/h,

Koniec tygodnia przyniesie opady śniegu. Najchłodniej na Podhalu, tam spadki temperatury do -10°C, w dzień maksymalnie od -1°C do 3°C.