Przejdź do treści

13.12.2021

IMGW-PIB: Prognoza synoptyczna na 50 tydzień roku (13-19.12.2021 r.)

Początek tygodnia będzie pochmurny z opadami śniegu, śniegu z deszczem i deszczu. W poniedziałek i wtorek miejscami opady marznące, powodujące gołoledź. Temperatura w dzień od -4°C na wschodzie, do 4°C na zachodzie. W kolejnych dniach zrobi się cieplej: na wschodzie 4°C, na zachodzie 7°C i 8°C nad morzem. Od piątku większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Wiatr z kierunków zachodnich, okresami porywisty.

Poniedziałek i wtorek pochmurny z przejaśnieniami, opady śniegu, śniegu z deszczem, deszczu lub mżawki, miejscami marznący deszcz, powodujący gołoledź. Na wschodzie opady śniegu i śniegu z deszczem. Mglisto. Temperatura minimalna od -6°C na południu do 4°C nad morzem, w górach spadki do -13°C. W ciągu dnia temperatura na południu kraju około -4°C do 8°C nad morzem. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się.

W środę nadal pochmurnie, na wschodzie opady deszczu i mżawki, a także opady marznące, powodujące gołoledź. Temperatura minimalna zróżnicowana: od -5°C na terenach podgórskich do 4°C nad morzem. W dzień temperatura wyniesie od 1°C na wschodzie do 8°C na zachodzie. Wiatr okresami porywisty, z kierunków zachodnich.

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu. Temperatura minimalna od -1°C w obszarach podgórskich do 6°C na Pomorzu Zachodnim. Temperatura maksymalna od 2°C na obszarach podgórskich do 8°C nad morzem. Wiatr na wschodzie i nad morzem porywisty, zachodni i północno-zachodni.

W piątek większe przejaśnieniami i rozpogodzenia. Temperatura minimalna od -4°C na południu do  4°C na morzem. Temperatura maksymalna od -1°C w rejonach podgórskich do 7°C na zachodzie i nad morzem. Wiatr w porywach na południowym wschodzie do 55 km/h, północno-zachodni i zachodni.

Koniec tygodnia przyniesie zachmurzenie umiarkowane i duże. Na wschodzie opady śniegu, śniegu z deszczem i deszczu. Temperatura minimalna wyniesie od -4°C do 4°C. W dzień od 1°C do 7°C. Wiatr porywisty, z kierunków zachodnich.