Przejdź do treści

19.02.2024

IMGW-PIB: Synoptyczna prognoza pogody na 8. tydzień roku (19-25.02.2024)

Pogoda w tym tygodniu to kontynuacja aury z poprzednich dni. Dziś przez Polskę przemieszczać się będzie front atmosferyczny, przynosząc opady deszczu. Z zachodu napłynie do nas powietrze polarne morskie – początkowo nieco chłodniejsze, w drugiej połowie tygodnia cieplejsze. 

Mazowsze, 16.02.2024 r. Fot. Izabela Adrian | IMGW-PIB.
Mazowsze, 16.02.2024 r. Fot. Izabela Adrian | IMGW-PIB.

W poniedziałek w całym kraju zachmurzenie duże z opadami deszczu, w północno-wschodniej części kraju także deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 2°C na północnym wschodzie do 10°C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, nad samym morzem miejscami dość silny, we wschodniej połowie kraju południowy i południowo-wschodni, w zachodniej zachodni i północno-zachodni.

We wtorek w dalszym ciągu podobny typ pogody. Deszcz ze śniegiem możliwy jedynie początkowo na Suwalszczyźnie. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 4°C do 9°C, jedynie na północnym wschodzie około 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, silniejszy w rejonach podgórskich, z kierunków zachodnich

W środę opady deszczu, na Podhalu oraz Warmii i Mazurach możliwy deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 3°C na północnym-wschodzie do 10°C na zachodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w rejonach podgórskich i na wybrzeżu w porywach
do 65 km/h, zachodni i południowo-zachodni.

W czwartek początkowo bez deszczu i zachmurzenie małe, ale w ciągu dnia chmur będzie przybywać, aż do wystąpienia opadów. Temperatura maksymalna od 6°C na północnym wschodzie do 13°C na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, w centrum, na zachodzie i nad samym morzem w porywach do 60 km/h, południowy.

W piątek, sobotę i niedzielę okresami opady deszczu, w rejonie Zatoki Gdańskiej i na Podhalu także deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 4°C na północy do 13°C na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, w piątek w rejonach podgórskich Karpat porywy do 70 km/h, na ogół z kierunków południowych.
 

Rozlewiska Narwi na Podlasiu, 17.02.2024 r. Fot. Grzegorz Walijewski | IMGW-PIB.
Rozlewiska Narwi na Podlasiu, 17.02.2024 r. Fot. Grzegorz Walijewski | IMGW-PIB.

 

Prognoza na kolejne dni. | https://meteo.imgw.pl/
Prognoza na kolejne dni. | https://meteo.imgw.pl/