Przejdź do treści

17.10.2022

IMGW-PIB: Synoptyczna prognoza pogody na tydzień 17-23.10.2022

Poniedziałek i wtorek to będą ostanie ciepłe dni w najbliższym tygodniu. Od środy wyraźne ochłodzenie. Czekają nas noce z przymrozkami.

W poniedziałek pogodnie, tylko na północy okresami zachmurzenie duże. Nad morzem oraz na Warmii możliwe słabe opady deszczu. Przed południem liczne mgły, lokalnie gęste. Temperatura maksymalna od 16°C na północnym wschodzie do 21°C w centrum i 25°C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na Przedgórzu Sudeckim i w Sudetach w porywach do 60 km/h, południowy i południowo-zachodni.

We wtorek na południu i południowym wschodzie słonecznie i bez opadów. W pozostałej części kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami opady deszczu. Lokalnie na północy kraju możliwe słabe burze. Temperatura maksymalna od 15°C na północy do 18°C w centrum kraju i 22°C na południowym wschodzie, lokalnie nad morzem około 14°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

W środę zdecydowanie więcej chmur, przelotne opady deszczu, głównie na wschodzie kraju. Silniejszy, porywisty wiatr z północnego zachodu. Chłodniej, temperatura od 10°C na północy do 14°C na zachodzie.

Noc ze środy na czwartek chłodna, temperatura minimalna od 1°C do 3°C, przy gruncie spadek temperatury do -2°C, w rejonach podgórskich około -2°C, cieplej nad morzem, od 3°C do 7°C.

W czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane, na ogół bez opadów. Temperatura od 7°C na południu do 12°C na zachodzie. Wiatr na ogół słaby, zmienny.

Noc z czwartku na piątek pogodna i znów chłodna, z przymrozkami do -3°C.

W piątek dość pogodnie, więcej chmur na zachodzie kraju, jeszcze nie powinno padać. Temperatura od 10°C na wschodzie i południu do 14°C na południowym zachodzie.

Sobota nadal chłodna, więcej chmur i opady deszczu, od 9°C do 14°C.

Na niedzielę zapowiadamy ocieplenie, zwłaszcza na południu i zachodzie kraju i mało deszczu. Temperatura maksymalna od 10°C na północnym wschodzie do 18°C na południowym zachodzie. Wiatr zacznie wiać z kierunków południowych.