Przejdź do treści

14.04.2022

IMGW-PIB: Synoptyczna prognoza pogody na Wielkanoc i kolejne dni tygodnia, 15-21.04.2022 r.

Od piątku ochłodzenie, związane z napływającym z północy powietrzem pochodzenia arktycznego. Dni świąteczne z niską temperaturą i silniejszym wiatrem, na południu kraju możliwe opady deszczu i deszczu ze śniegiem. W górach zimowo. Poprawa pogody w drugiej połowie przyszłego tygodnia.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i przelotnymi opadami deszczu. Gdzieniegdzie wystąpią burze. Temperatura maksymalna od 6-7°C nad morzem i 9°C na zachodzie kraju oraz w dolinach górskich do 15°C na wschodzie Podkarpacia. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, zachodni skręcający na północny. Nad morzem i w górach porywy do 65 km/h.

W nocy z piątku na sobotę nadal pochmurno, tylko na północy rozpogodzenia. Przelotne opady deszczu głównie w południowej połowie kraju, a zwłaszcza w rejonach podgórskich. W dolinach górskich nad ranem deszcz ze śniegiem. W górach opady śniegu; możliwy przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm. Temperatura minimalna od –2°C na północy do 3°C w centrum kraju i 7°C na południowym wschodzie. Wiatr umiarkowany, porywisty, północny. Nad morzem porywy do 65 km/h, na wschodzie kraju do 55 km/h.

W Wielką Sobotę na krańcach zachodnich bez opadów i więcej słońca. Poza tym zachmurzenie umiarkowane i duże, wystąpią przelotne opady deszczu, miejscami deszczu ze śniegiem, w górach śniegu (w Tatrach przyrost pokrywy o 12 cm). Możliwa krupa śnieżna. Temperatura maksymalna od 6-7°C na wschodzie i nad morzem do 12°C na zachodzie, w kotlinach karpackich około 3°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, w porywach do 55 km/h, północny.

Noc z Soboty na Niedzielę chłodna, w całym kraju lekko poniżej 0°C, w dolinach górskich spadki do –5°C, tylko nad morzem cieplej, około 2°C.

W Wielką Niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Na południu i południowym wschodzie przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem. W Karpatach opady śniegu. Temperatura maksymalna od 8-9°C na wschodzie do 12°C na zachodzie, w kotlinach karpackich i nad morzem około 5-6°C. Wiatr umiarkowany, północny.

W Poniedziałek Wielkanocny dość pogodnie, więcej chmur na wschodzie i południu. Na Podkarpaciu i pogórzu Karpackim opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu, w Karpatach opady śniegu. Temperatura maksymalna od 7-8°C na południowym wschodzie do 12°C na zachodzie, w kotlinach karpackich i nad morzem około 5-6°C. Wiatr umiarkowany, północno-wschodni.

We wtorek pochmurnie z opadami deszczu. Na Podkarpaciu i Pogórzu Karpackim deszcz ze śniegiem i śnieg, w Karpatach śnieg. Temperatura od 2°C na Pogórzu Karpackim do 11°C na zachodzie kraju. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków wschodnich.

W środę nadal pochmurnie i opady deszczu. Cieplej, od 9°C do 15°C.

Czwartek może przynieść więcej słońca. Mniej deszczu i wyższa temperatura, od 15°C do 18°C.