Przejdź do treści

08.12.2021

IMGW-PIB: Uwaga na opady śniegu i opady marznące, powodujące gołoledź! Będzie ślisko!

Wyż, który kształtuje obecnie pogodę nad Polską jeszcze najbliższej nocy da odczuć swoją obecność, szczególnie mieszkańcom północno-wschodniej Polski oraz obszarów podgórskich Karpat. To właśnie w tych regionach rozpogodzenia, związane z obecnością wyżu, spowodują spadek temperatury w nocy do około -15°C.

Od czwartku pogoda zacznie się zmieniać. Wyż odsunie się na północny wschód, a od zachodu Polska dostanie się pod wpływ niżu z frontem okluzji, który przyniesie wyraźne ocieplenie, ale również niebezpieczne opady. W czwartek na zachodzie Polski padać będzie śnieg, najintensywniej na południowym zachodzie, ale wieczorem na Górnym Śląsku możliwy będzie również deszcz marznący, powodujący gołoledź.

W nocy marznące opady deszczu możliwe są już w całej wschodniej połowie kraju oraz w centrum. Na pozostałym obszarze wciąż występować też będą opady śniegu, więc na drogach i chodnikach zrobi się bardzo ślisko. Taka sytuacja będzie utrzymywać się, zwłaszcza na wschodzie, także w piątek.

Z uwagi na dynamiczny przebieg sytuacji zachęcamy do śledzenia aktualnych ostrzeżeń meteorologicznych i komunikatów na meteo.imgw.pl. Bądźmy ostrożni.