Przejdź do treści

19.04.2022

IMGW-PIB zaprasza na TOGETAIR 2022

Już w środę rozpocznie się tegoroczny Szczyt Klimatyczny TOGETAIR 2022, którego partnerem merytorycznym jest IMGW-PIB. Zaproszeni w ramach współpracy eksperci Instytutu wezmą udział w wybranych debatach, online i stacjonarnie w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego.

TOGETAIR 2022

Europa staje dziś przed kluczowymi wyzwaniami: jak wyznaczyć nową drogę do neutralności klimatycznej w 2050? To będzie jedno z pytań, na które będą szukać odpowiedzi uczestnicy, ale nie tylko. Będzie dużo o klimacie, śladzie węglowym, zasobach wodnych, komunikacji społecznej i algorytmach w meteorologii. Tegoroczny szczyt to trzy dni, trzydzieści debat, dziesiątki polskich i zagranicznych ekspertów. Rozpocznie się 20 kwietnia, a zakończy symbolicznie 22 kwietnia w Międzynarodowy Dzień Ziemi.

Wydarzenie realizowane w formule hybrydowej i transmitowane z auli BUW. W imieniu organizatorów Fundacji Czyste Powietrze zapraszamy do rejestracji: https://togetair.eu/.

Panele i debaty z udziałem ekspertów IMGW-PIB:

20 kwietnia (środa): NEUTRALNOŚĆ KLIMATYCZNA

DEBATA 2 (10:30-12:00)
PRZECIWDZIAŁANIE ZMIANIE KLIMATU – JAK OCHRONIĆ ŚWIAT?
Przedstawiciel IMGW-PIB: Prof. Mirosław Miętus, Zastępca Dyrektora Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – PIB, Stały Przedstawiciel Polski w Światowej Organizacji Meteorologicznej.
 
21 kwietnia (czwartek): EKO-GOSPODARKA XXI WIEKU

DEBATA 19 (16:30-18:00)
CYFRYZACJA W SŁUŻBIE KLIMATU: JAK ALGORYTMY I NOWE TECHNOLOGIE MOGĄ WESPRZEĆ OCHRONĘ ŚRODOWISKA I KLIMATU.
prof. Mariusz J. Figurski, Dyrektor Centrum Modelowania Meteorologicznego Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – PIB. 

22 kwietnia (piątek): PARTNERSTWO DLA KLIMATU

DEBATA 27 (15:00-16:30)
CZY MOŻE ZABRAKNĄĆ NAM WODY W KRANIE? CO ZROBIĆ, BY ZASOBY WODNE BYŁY ZASOBAMI ODNAWIALNYMI?
Przedstawiciel IMGW-PIB: Joanna Kopczyńska, Zastępca Dyrektora Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – PIB, Ekspert regulacji prawnych Unii Europejskiej ds. gospodarowania zasobami wodnymi.

DEBATA 30 (16:30-18:00)
POMIĘDZY BIZNESEM A MISJĄ: ROLA MEDIÓW W TRANSFORMACJI KLIMATYCZNEJ?

Przedstawiciel IMGW-PIB: Rafał Stepnowski, Szef Contentu w Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej – PIB, Redaktor Naczelny magazynu OBSERWATOR i wydawca pisma naukowego MHWM.

Pełna agenda wydarzenia: https://togetair.eu/agenda.