Przejdź do treści

09.02.2021

Intensywne opady śniegu – komunikat pogodowy g. 02:30

 

Sytuacja bieżąca:  

Miejscami nadal występują słabe opady śniegu, jedynie na krańcach północnych i południowo-wschodnich opady mają jeszcze natężenie umiarkowane i silne. Wiatr jest przeważnie słaby, tylko lokalnie na Pomorzu porywisty i tam może nadal powodować zamiecie i zawieje śnieżne. Zamiecie i zawieje śnieżne oraz opady punktowo ograniczają widzialność do 700 metrów. W godzinach od 22:00 do 01:00 największy przyrost pokrywy śnieżnej zanotowano w Krośnie – 6 cm, natomiast 3 cm świeżego śniegu spadło w Rzeszowie, a 2 cm w Świnoujściu, Białymstoku i Suwałkach.  

Prognoza:   

Słabe opady śniegu nadal miejscami będą występować, a gdzieniegdzie na krańcach północnych i południowo wschodnich kraju opady mogą być dalej nieco intensywniejsze. Lokalnie na Pomorzu wiatr pozostanie porywisty i może powodować zamiecie i zawieje śnieżne.


OBSERWATOR: https://obserwator.imgw.pl/zimowe-vademecum-kierowcy/
UWAGA - IMGW-PIB apeluje o rozwagę na drodze oraz dostosowanie prędkości do panujących warunków pogodowych. Mamy jedno życie, jedno zdrowie i szanujmy je, tak jak i zdrowie innych. Aktualne warunki pogodowe http://meteo.imgw.pl/