Przejdź do treści

09.02.2021

Intensywne opady śniegu – komunikat pogodowy g. 20:30


Sytuacja bieżąca:  

Opady śniegu nadal występują na znacznym obszarze kraju za wyjątkiem Dolnego Śląska, Opolszczyzny, Górnego Śląska oraz części Małopolski. Miejscami na północy i wschodnich krańcach kraju opady mają natężenie umiarkowane. Opadom na północy kraju towarzyszy umiarkowany wiatr, który w porywach osiąga około 60 km/h powodując zamiecie i zawieje śnieżne. Zamiecie i zawieje śnieżne oraz opady miejscami ograniczają widzialność do 900 metrów. W godzinach od 16:00 do 19:00 największy przyrost pokrywy śnieżnej zanotowano w Mikołajkach, Suwałkach, Olsztynie i Terespolu – 3 cm, natomiast 2 cm świeżego śniegu spadło w Białymstoku, Elblągu, Kętrzynie, Lublinie i Włodawie. Na obszarze województwa podkarpackiego i na południu województwa małopolskiego w dalszym ciągu utrzymują się opady marznącego deszczu lub mżawki, które powodują gołoledź.  

Prognoza:   

Opady śniegu powoli przemieszczają się na północ. Największego natężenia opadów nadal spodziewamy się w pasie od woj. Zachodniopomorskiego, przez woj. Pomorskie, Warmię i Mazury, Podlasie, Lubelszczyznę oraz część Podkarpacia i Małopolski. Na północy kraju utrzyma się porywisty wiatr powodujący lokalne zamiecie i zawieje śnieżne. Miejscami na Podkarpaciu i południu Małopolski dalej spodziewane są opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź. Warunki na drogach pozostaną bardzo trudne. Opady oraz porywy wiatru na znacznym obszarze kraju słabną, a poprawa pogody postępuje od południowego zachodu.  

OBSERWATOR: https://obserwator.imgw.pl/zimowe-vademecum-kierowcy/
UWAGA - IMGW-PIB apeluje o rozwagę na drodze oraz dostosowanie prędkości do panujących warunków pogodowych. Mamy jedno życie, jedno zdrowie i szanujmy je, tak jak i zdrowie innych. Aktualne warunki pogodowe http://meteo.imgw.pl/