Przejdź do treści

09.02.2021

Intensywne opady śniegu – komunikat pogodowy g. 23:30

 

Sytuacja bieżąca:  

W wielu miejscach nadal występują opady śniegu, jednak na przeważającym obszarze natężenie jest słabe. Jedynie miejscami na krańcach północnych, wschodnich i południowo-wschodnich opady mają natężenie umiarkowane. Wiatr na przeważającym obszarze kraj jest już słaby, jedynie lokalnie na północy porywisty i tam może jeszcze powodować zamiecie i zawieje śnieżne. Zamiecie i zawieje śnieżne oraz opady miejscami ograniczają widzialność do 700 metrów. W godzinach od 19:00 do 22:00 największy przyrost pokrywy śnieżnej zanotowano w Suwałkach – 3 cm, natomiast 2 cm świeżego śniegu spadło w Białymstoku, Szczecinie i na Helu. Lokalnie na obszarze województwa podkarpackiego obserwowane są opady marznącego deszczu lub mżawki, które powodują gołoledź, ale stopniowo przechodzą w opady śniegu. 

Prognoza:   

Największego natężenia opadów śniegu spodziewane jest na krańcach północnych i południowo wschodnich kraju, na pozostałym obszarze opady będą słabe. Na północy kraju, zwłaszcza na Pomorzu, wiatr chwilami nadal będzie porywisty i może powodować zamiecie i zawieje śnieżne. Początkowo na Podkarpaciu mogą jeszcze występować opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź. Warunki na drogach nadal miejscami trudne. Na Dolnym Śląsku oraz Opolszczyźnie spadki temperatury w nocy miejscami do -16°C.

OBSERWATOR: https://obserwator.imgw.pl/zimowe-vademecum-kierowcy/
UWAGA - IMGW-PIB apeluje o rozwagę na drodze oraz dostosowanie prędkości do panujących warunków pogodowych. Mamy jedno życie, jedno zdrowie i szanujmy je, tak jak i zdrowie innych. Aktualne warunki pogodowe http://meteo.imgw.pl/