Przejdź do treści

25.01.2022

Jedna Planeta IMGW – wielki konkurs pogodowy dla dzieci i młodzieży rusza po feriach zimowych!

Jedna Planeta to ogólnopolski konkurs IMGW-PIB, który w obliczu zmiany klimatu i gwałtownych zjawisk pogodowych ma na celu przekazać w jaki sposób analizować pogodę i przewidywać jej przebieg. To kolejna inicjatywa Instytutu, który bardzo duży nacisk kładzie na edukację najmłodszych i propagowanie wiedzy o klimacie w społeczeństwie. Zobacz zapowiedź: https://youtu.be/meZYYbqs9N8

Zaproszenie do konkursu otrzymają wszystkie jednostki szkolne w Polsce –państwowe, społeczne i prywatne – od poziomu podstawowego, po licea. „Jedna Planeta” ma otwartą formułę i każda szkoła może wziąć udział w zabawie. Jedyne co trzeba zrobić, to pobrać aplikację „IMGW-PIB – Prognoza dla Polski” na urządzenia mobilne, za pomocą której uczestnicy będą przekazywać informacje o pogodzie. W trzech kolejnych etapach konkursu poziom trudności zadań będzie rósł, a w finale zwycięskie szkoły otrzymają vouchery finansowe. Trzeba być jedynie systematycznym i przekazywać jak najbardziej prawdopodobne prognozy, ponieważ system będzie weryfikował podane dane z aktualnymi warunkami pogodowymi.

Konkurs rozpocznie się 28 lutego i potrwa do 21 czerwca 2022 roku. Szczegółowe informacje pojawią się już w styczniu na specjalnej stronie konkursu meteo.imgw.pl/jednaplaneta oraz w kanałach informacyjnych Instytutu i w social media.