Przejdź do treści

06.06.2023

Kongres „Nauka dla Społeczeństwa”

Od 3 do 5 czerwca Politechnika Warszawska gościła przedstawicieli jednostek naukowych i ośrodków edukacyjnych z całej Polski. Wśród uczestników nie zabrakło oczywiście IMGW-PIB.

Celem Kongresu było przedstawienie osiągnięć polskiej nauki w kontekście rozwoju społecznego i poprawy jakości życia oraz bezpieczeństwa mieszkańców naszego kraju. Poza merytorycznymi debatami w czasie Kongresu można było zwiedzić wystawy jednostek naukowych ilustrujące współczesne osiągnięcia nauki oraz miasteczko zdrowia, w którym oferowano usługi medyczne, a także zaprezentowano najnowsze rozwiązania i wdrożenia w zakresie ochrony zdrowia.

Na stoisku zorganizowanym przez IMGW-PIB można było zapoznać się z platformami i narzędziami dostępnymi w sieci, dzięki którym każdy mieszkaniec Polski otrzymuje najbardziej aktualną informację meteorologiczną i hydrologiczną. Jak zawsze nasi eksperci służyli swoją wiedzą i doświadczeniem w rozmowach z uczestnikami Kongresu. W trakcie debat Instytut reprezentowali Joanna Kopczyńska, Z-ca Dyrektora IMGW-PIB i prof. Mariusz Figurski, Dyrektor Centrum Modelowania Meteorologicznego.

Kongres „Nauka dla Społeczeństwa”