Przejdź do treści

19.06.2023

#meteoimgw w nowej odsłonie

Popularny serwis pogodowy Meteo IMGW zmienia się dla Was. Już 21 czerwca platforma https://meteo.imgw.pl/ będzie dostępna w nowej, odświeżonej i ulepszonej formie. Po nieco ponad 2 latach od uruchomienia pierwszej wersji Meteo IMGW wprowadzamy zmiany, dzięki którym serwis stanie się jeszcze wygodniejszy w użytkowaniu.

Projekt 2.0 przygotowano, biorąc pod uwagę dane i zachowania użytkowników wersji meteo 1.0. Na tej podstawie wybraliśmy kluczowe elementy, które zostały umieszczone na stronie w sposób najbardziej pożądany przez odwiedzających. Przeprojektowaliśmy układ strony tak, aby jak najwięcej informacji było widocznych na urządzeniach o małej rozdzielczości. Według naszych analiz 98 proc. użytkowników serwisu wykorzystuje do przeglądania jego treści laptopa lub telefonu. Dlatego najważniejszym wyzwaniem było umieszczenie na głównej stronie kluczowych dla Was produktów.

Poprawiliśmy przejrzystość i użyteczność serwisu. Poszczególne elementy zostały posegregowane i rozłożone w sposób logiczny, a nieistotne informacje usunięto, co pozwala użytkownikowi skupić się na tym, co najważniejsze. W efekcie wszystkie kluczowe produkty pojawiają się od razu, a użytkownik nie musi już szukać ich samodzielnie. Dodano m.in. sekcję aktualnych ostrzeżeń meteorologicznych i hydrologicznych, informacje o wschodzie i zachodzie słońca oraz fazach księżyca, czy archiwum map synoptycznych. Większa ilość danych na wykresach prezentowana jest w sposób bardziej czytelny.

Strona została zaprojektowana z uwzględnieniem najlepszych praktyk UX, takich jak responsywność, łatwość nawigacji i użyteczność. Dostosowano ją również do potrzeb użytkowników z niepełnosprawnościami.

#meteoimgw w nowej odsłonie