Przejdź do treści

16.03.2021

NOWY PAKIET LEKCJI O POGODZIE OD IMGW-PIB

Dla najmłodszych i każdego z nas. Wiedza meteorologiczna i hydrologiczna, którą każdy z nas powinien poznać.

IMGW-PIB przygotował trzy nowe lekcje o pogodzie. Każda z nich składa się z prezentacji dla nauczyciela, którą może referować czytając ją lub prezentując online. Uczniowie otrzymują fiszki – do wydrukowania lub pobrania na komputer/telefon. Wygodnie i prosto uczniowie zapamiętują materiał, a nauczyciele w jasny sposób opisują dany temat. Dostępnych jest już osiem lekcji IMGW-PIB, które pozwalają w łatwy sposób zrozumieć zmiany klimatu, nauczyć rozpoznawania chmur i zagrożeń atmosferycznych. Opisywane procesy i tematy są interesujące nie tylko dla szkół, ale także dla każdego z nas.

„Pogoda odgrywa ważną rolę w naszych decyzjach. Będzie determinowała wybory na wielu płaszczyznach życia. Śledzenie prognoz jest ważne, ale najważniejsze jest ich rozumienie – zjawisk atmosferycznych, analiza wyglądu chmur i konsekwencji, które z nich wypływają. Dlatego od najmłodszego należy edukować dzieci w tematach szeroko pojętej meteorologii i hydrologii, o czym piszemy i mówimy w naszych projektach edukacyjnych," komentuje Anna Goławska, koordynatorka projektów edukacyjnych w IMGW-PIB. 

Lekcje, wraz filmem edukacyjnym IMGW-PIB „Klimat, woda i pogoda” oraz komiksem o przygodach superbohatera IMGW – Weathermana, dostępne są na stronie Instytutu w zakładce EDUKACJA - https://www.imgw.pl/instytut/edukacja