Przejdź do treści

30.11.2020

Orientacyjna synoptyczna prognoza pogody na najbliższy tydzień (30.11-06.12.2020)

W przyszłym tygodniu Polska znajdzie się pomiędzy wyżem znad Rosji a ośrodkami niskiego ciśnienia znad Europy Zachodniej. Początek tygodnia będzie mroźny i pochmurny, gdzieniegdzie wystąpią słabe opady deszczu ze śniegiem lub śniegu, dlatego lokalnie może być ślisko. Od środy w całym kraju więcej słońca, a opady śniegu będą sporadyczne. Przyszły weekend zapowiada się znacznie cieplejszy, temperatura w dzień wyniesie od 5°C do nawet 10°C.

W poniedziałek w całym kraju na ogół pochmurno, choć na południu możliwe będą okresowe rozpogodzenia. Miejscami wystąpią słabe opady deszczu ze śniegiem, a na wschodzie kraju i w górach opady śniegu. Nad samym morzem pokropi przeważnie deszcz. Będzie dość chłodno, temperatura w dzień wyniesie od - 2°C na południowym wschodzie, około 1°C w centrum do 5°C nad morzem. W nocy mroźno, od -6°C do -3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami porywisty, zachodni i południowo-zachodni.

We wtorek nieco więcej słońca w centrum i na południu kraju, na pozostałym obszarze nadal pochmurno i gdzieniegdzie słaby deszcz ze śniegiem, na Podlasiu śnieg. Temperatura w dzień wyniesie od -3°C na południowym wschodzie, około 2°C w centrum do 4°C na północnym zachodzie. Nocą nadal zimno, nawet do -7°C na wschodzie kraju, nad morzem około 0°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w górach okresami porywisty, południowo-zachodni i południowy.

W środę w całym kraju słonecznie, jedynie w nocy na południu kraju miejscami mgła, lokalnie marznąca. Temperatura maksymalna od -1°C na wschodzie i południu do 4°C na zachodzie. W nocy mróz do -6°C na wschodzie i do -2°C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

W czwartek i piątek pogoda bardzo podobna, słońce na przemian z chmurami, na północy kraju gdzieniegdzie może poprószyć śnieg. W dolinach górskich nocą mgła, lokalnie marznąca. Temperatura w dzień od -1°C na północnym wschodzie do 3°C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni.

W weekend z południa napłynie cieplejsze powietrze a temperatura znacznie wzrośnie. Zarówno w sobotę jak i w niedzielę będzie pochmurno z przejaśnieniami, jedynie w sobotę na południu Podkarpacia i Małopolski może pokropić deszcz. Temperatura w dzień wyniesie od 4°C na północny i północnym wschodzie do 10°C na południowym zachodzie.
Wiatr będzie umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni.