Przejdź do treści

01.02.2021

Orientacyjna synoptyczna prognoza pogody na pierwszy tydzień lutego (1-7.02.2021)

W poniedziałek kontynuacja zimowej aury. Dużo słońca, tylko na północy kraju chmury i słabe opady śniegu. Rano mroźno, na terenach podgórskich i na wschodzie kraju poniżej -10°C. W ciągu dnia maksymalnie od -7°C na wschodzie do -4°C w centrum i około 0°C na krańcach zachodnich oraz nad morzem.

Noc z poniedziałku na wtorek także z niskimi, mroźnymi wartościami temperatury: na wschodzie około -15°C, w centrum od -8°C do -6°C, najcieplej nad morzem -3°C.

We wtorek pochmurno. Na wschodzie i północy kraju opady śniegu. W pozostałej części opady deszczu ze śniegiem oraz marznącego deszczu lub mżawki powodującej gołoledź. Temperatura maksymalna od -3°C na Podlasiu do 3°C na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

Noc z wtorku na środę już cieplejsza, temperatura minimalna od -7°C na Suwalszczyźnie do 1°C na Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu.

W środę i czwartek wyraźne ocieplenie, tylko na północnym wschodzie utrzyma się zimowa pogoda z opadami śniegu. Będzie ślisko. Na wybrzeżu i Pomorzu opady śniegu i deszczu ze śniegiem, w pozostałej części kraju głównie opady deszczu, miejscami marznącego powodującego gołoledź. Temperatura minimalna od -9°C na północnym wschodzie, ok -2°C - 0°C w centrum, do 3°C na południu i południowym zachodzie. Temperatura maksymalna od -4°C na północnym wschodzie, do 4°C w centrum i 7°C na południowym zachodzie. W czwartek wiatr okresami dość silny, w porywach do 60 km/h.

Noc z czwartku na piątek to ponowne ochłodzenie. Na Suwalszczyźnie i Podlasiu silny mróz: -15°C, w centrum -6°C, najcieplej w Małopolsce: 1°C.

Od piątku do niedzieli utrzyma się podział na zdecydowanie chłodniejszy północny wschód Polski i dużo cieplejszą resztę kraju. Będzie zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami opady śniegu. Temperatura w nocy spadnie do -17°C na Podlasiu, -5°C w centrum i -1°C na południu. Temperatura maksymalna w dzień od -8°C na północnym wschodzie, -4°C w centrum, do 3°C na południu i południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich.