Przejdź do treści

14.07.2021

PILNE - #IMGW DLA MEDIÓW PRZEZ 7/24/365

Szanowne dziennikarki i dziennikarze,

Dziękujemy wam bardzo za możliwość dostarczania informacji. Dostrzegamy jak ważne są prognozy pogody w dobie zmieniającego się klimatu. Jesteśmy dla was 24 godziny, 7 dni w tygodniu, przez 365 dni w roku. Przypominamy, że wszystkie informacje od IMGW-PIB są dostępne dla mediów bezpłatnie do pełnego wykorzystania. Wspólnie możemy więcej, a wiadomości o pogodzie i klimacie mocno determinują nasze życie.

Nasz serwis na Twitterze https://twitter.com/imgwmeteo to informacje bieżące + relacje LIVE, kiedy występują niebezpieczne zjawiska. Nowoczesna strona z prognozą dla Polski https://meteo.imgw.pl/ dostarcza pełnych informacji o pogodzie – są tu mapy dynamiczne, radarowe, satelitarne, serwis z prognozą na drogach, prognoza zagrożenia pożarowego i zanieczyszczenia powietrza. Niemal to samo znaleźć użytkownicy aplikacji mobilnej http://aplikacjameteo.imgw.pl/, gdzie oprócz prognozy polecamy śledzenie właśnie map radarowych (widać przesuwające się fronty atmosferyczne).

Dostępne są dla wszystkich serwisy tematyczne i co ważne dedykowany serwis dla gór https://gory.imgw.pl/.

W naszych serwisach w Social Media: FB (https://www.facebook.com/Meteoimgw), Instagram (https://www.instagram.com/imgwmeteopolska), Linkedin (https://www.linkedin.com/company/imgw) i YT (https://www.youtube.com/channel/UCziAFjxqpJoRBXFmotjQ_mQ) staramy się dostarczać bieżących informacji, ale również edukować o wszystkim, co dotyczy szeroko-pojętej meteorologii i hydrologii.

Zapraszamy do korzystania (po zarejestrowaniu się) ze zdjęć satelitarnych z projektu IMGW-PIB – Sat4Envi.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, polecamy nasz magazyn OBSERWATOR https://www.imgw.pl/instytut/imgw-obserwator i najnowsze wydanie poświęcone Morzu Bałtyckiemu https://imgw.pl/sites/default/files/obserwator/obserwator_2021_01/OBSERWATOR_2021_1.html#p=1, a także wersję magazynu online https://obserwator.imgw.pl/, gdzie dostępne są ciekawe informacje, opinie i opracowania popularnonaukowe.

Edukację warto zacząć od najmłodszych lat. Zobaczcie nasz komiks Weatherman https://youtu.be/LBSvFrvA5Lg, z którego dzieci mogą czerpać wiedzę o tym, jak zachowywać się w niebezpiecznych sytuacjach pogodowych. Sprawdźcie również przygotowane przez specjalistów z IMGW lekcje https://www.imgw.pl/instytut/edukacja.

Zapraszamy do serwisów tematycznych:
Dane Hydro: https://hydro.imgw.pl/
Dane Agro: https://agrometeo.imgw.pl/
Dane na temat suszy: https://stopsuszy.imgw.pl/
Dane o klimacie: https://klimat.imgw.pl/
Dane o zanieczyszczeniu powietrza: https://powietrze.imgw.pl/
Dane dla lotnictwa cywilnego: https://awiacja2.imgw.pl/
Dane o basenie Morza Bałtyckiego: https://baltyk.imgw.pl/
Dane Biometeo: https://biometeo.imgw.pl/


Zapraszamy #IMGW. Jesteśmy dla was i dla wszystkich obywateli naszego kraju, z troską o ich bezpieczeństwo https://youtu.be/-oHzERpqA7A.

Media z całej Polski, chcące odwiedzić IMGW w naszych biurach regionalnych, proszone są o kontakt z Biurem Prasowym pod numerem telefonu 503 12 21 00, aby ustalić temat rozmowy i termin – dostępne są wszystkie kanały Teams, ZOOM, Whatsup, Skype oraz nagrania bezpośrednie (po wcześniejszym umówieniu się).
E: biuroprasowe@imgw.pl , T. +48 503 12 21 00.

Biurem Prasowym kieruje Grzegorz Walijewski – Rzecznik Prasowy IMGW-PIB.
E. grzegorz.walijewski@imgw.pl , T. +48 503 12 23 89.