Przejdź do treści

03.07.2024

Posprzątajmy nasze plaże – w trosce o Bałtyk

W miniony weekend, 29 i 30 czerwca, odbyła się akcja sprzątania nadbałtyckich plaż i dna morskiego, która zakończyła się ogromnym sukcesem. W wydarzeniu wzięli udział nurkowie, m.in. z Bazy Nurkowej HEL i TRYM, oraz turyści. Łącznie zebrano około 30 worków śmieci.

Bałtyk jest niezwykle ważnym ekosystemem – najmłodszym morzem na świecie i jednocześnie najbardziej zanieczyszczonym. Dlatego tak ważna jest edukacja społeczeństwa, a tego rodzaju akcje – mimo że ich zasięg jest symboliczny – mają ogromne znaczenie dla zwiększania świadomości i budowania odpowiedzialnych postaw i zachowań. Wydarzenie, którego partnerem był Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, zbiegło się w czasie ze Świętem Miasta Hel, co dodało wyjątkowej atmosfery całej imprezie. Mieszkańcy i turyści mogli uczestniczyć w koncertach, pokazach, prezentacjach i konkursach.

Wyjątkowym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko IMGW-PIB. Pracownicy Instytutu opowiadali o tym, jak tworzy się prognozy pogody oraz dlaczego korzystanie z serwisów i aplikacji IMGW może ratować nasze życie i zdrowie. Podkreślaliśmy, jak ważne jest, aby ludzie wiedzieli, gdzie znaleźć rzetelne informacje pogodowe.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy aktywnie włącza się w takie akcje, promując ekologię i ukazując problemy środowiskowe. Specjaliści z Instytutu nie tylko identyfikują problemy, ale również potrafią znaleźć skuteczne rozwiązania, co jest niezwykle istotne w dzisiejszych czasach”. – komentuje Grzegorz Walijewski, Rzecznik Prasowy IMGW-PIB.

Zapraszamy na kolejną kampanię ekologiczną, która odbędzie się 17 sierpnia 2024 roku w Helu. Takie kampanie są niezwykle istotne, ponieważ pokazują, że wspólnie można działać na rzecz ochrony środowiska.

Partnerzy Wydarzenia:
−    Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy
−    Miasto Hel
−    Baza nurkowa HEL
−    Baza nurkowa TRYM
−    Wodne Pogotowie Ratunkowe (WPR)
Zapraszamy do śledzenia kolejnych inicjatyw i działań na rzecz ekologii Bałtyku, w których IMGW-PIB bierze czynny udział.

Posprzątajmy nasze plaże – w trosce o Bałtyk