Przejdź do treści

09.11.2022

Prognoza na długi weekend – słonecznie, ale z mgłami

Pogodę w dniach 11-13 listopada kształtować będzie, przemieszczający się z zachodniej Europy na wschód, układ wysokiego ciśnienia. Czeka nas ciepła aura, z dużą ilością słońca. Uważajmy jednak na poranne mgły.

Piątek na przeważającym obszarze kraju będzie pogodny i bez opadów. Duże zachmurzenie oraz słabe opady deszczu możliwe jedynie na północy. Rano lokalnie mogą utrzymywać się mgły, zwłaszcza na obszarach podgórskich. Będzie ciepło – od 7°C w rejonach podgórskich Karpat do 15°C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, jedynie na wybrzeżu silniejszy i tam w porywach może osiągać do 55 km/h.

Sobota również ciepła, z temperaturą od 11°C do 14°C. Najwięcej słońca będzie na południowym zachodzie. Nad resztą kraju słońce na przemian z chmurami. Największe zachmurzenie utrzyma się na Wybrzeżu i Pomorzu, tam spodziewamy się słabych opadów deszczu. Wiatr na ogół słaby, jedynie na północy silniejszy i porywisty.

Noc z soboty na niedzielę zapowiada się z licznymi mgłami, które w wielu miejscach będą utrzymywać się jeszcze w niedzielę w godzinach przedpołudniowych. Po ustąpieniu mgieł dużo słońca. W całym kraju bez opadów. Nadal ciepło, temperatura maksymalna od 10°C do 14°C. Wiatr przeważnie słaby.

Początek przyszłego tygodnia nie przyniesie większych zmian w pogodzie. Nadal będzie dużo słońca i bez opadów. Cały czas ciepło, temperatura maksymalna od około 8°C na północnym wschodzie do 15°C na południowym zachodzie i południu.