Przejdź do treści

12.04.2022

Prognoza synoptyczna na 15 tydzień roku (11-17.04.2022)

Pierwsza połowa tygodnia przyniesie poprawę pogody, stopniowe ocieplenie, więcej słońca i mniej opadów. Jednak nocą nadal mogą pojawiać się przymrozki. Od piątku znów możliwe jest ochłodzenie, ale tym razem nie prognozujemy gwałtownych zjawisk, takich jak bardzo silny wiatr czy intensywne opady deszczu.

W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem lub krupy śnieżnej. W górach i rejonach podgórskich przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od 6°C na wschodzie do 10°C na zachodzie, w dolinach  górskich od 3°C do 6°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni.

W nocy z poniedziałku na wtorek pogodnie, tylko gdzieniegdzie na wschodzie i południowym wschodzie słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Uwaga na lokalnie tworzące się mgły. Temperatura minimalna od -3°C na wschodzie do 0°C na zachodzie, w rejonach podgórskich spadek temperatury do -5°C.

We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, na południowym wschodzie okresami duże z przelotnymi opadami deszczu, w Bieszczadach opady śniegu. Temperatura od 7°C na północnym wschodzie do 11°C w centrum i 15°C na zachodzie. 

Noc z wtorku na środę pogodna, z lekkim mrozem w północnej połowie kraju i na wschodzie, około
-1°C, na Pogórzu Karpackim od -3°C do 0°C.

W środę słonecznie, od 11°C na wschodzie do 18°C na południowym zachodzie kraju, a na wschodnim wybrzeżu od 8°C do 11°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

Czwartek też dosyć pogodny, tylko nad morzem więcej chmur i słaby deszcz. Temperatura maksymalna od 14°C na wschodzie i w dolinach karpackich do 20°C na zachodzie Polski, nad morzem od 12°C do 14°C.

Od piątku do niedzieli będzie robiło się coraz chłodniej. Zacznie napływać powietrze z północnych regionów kontynentu. Miejscami wystąpi przelotny deszcz, od soboty także deszcz ze śniegiem, w górach śnieg. W piątek temperatura maksymalna wyniesie od 9°C do 15°C, w sobotę i niedzielę od 4°C na północy kraju do 10°C na południu i zachodzie. Pod koniec tygodnia nasili się prędkość północnego wiatru. Porywy mogą dochodzić do 60 km/h.