Przejdź do treści

12.06.2023

Prognoza synoptyczna na 24 tydzień roku (12-18.06.2023)

W poniedziałek na przeważającym obszarze kraju pogodnie i jeszcze dość ciepło, jedynie na wschodzie więcej chmur i okresami słaby deszcz. Wtorek zdecydowanie chłodniejszy i już tylko północny zachód bez opadów. W drugiej połowie tygodnia w wielu miejscach wystąpią przelotne opady deszczu a nawet burze i będzie coraz cieplej. W weekend temperatura miejscami osiągnie 25-27°C.

W poniedziałek pogodnie, jedynie od Podlasia po Podkarpacie wzrost zachmurzenia do dużego i miejscami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 18°C do 24°C, na południowym wschodzie chłodnej od 13°C do 17°C. Wiatr będzie przeważnie umiarkowany, nad morzem dość silny, porywisty, wschodni i północno-wschodni. W górach porywy wiatru do 60 km/h.

We wtorek więcej chmur, przelotne opady deszczu możliwe w całej Polsce poza obszarem od Pomorza po Ziemię Lubuską i Wielkopolskę. Temperatura maksymalna od 14°C do 18°C, w rejonach podgórskich tylko 12°C, cieplej na północy od 18°C do 22°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na Pomorzu okresami dość silny i porywisty, nad morzem w porywach do 55 km/h, północno-wschodni i wschodni.

W środę w całym kraju sporo chmur. Przelotne opady deszczu, a w centrum i na południu miejscami burze. Temperatura maksymalna od 18°C do 21°C, w rejonach podgórskich i nad morzem miejscami 16°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni. W czasie burz wiatr porywisty.

W czwartek nadal przelotne opady deszczu i miejscami burze. Cieplej – temperatura maksymalna od 19°C do 24°C, na Suwalszczyźnie do 25°C, tylko nad morzem i w rejonach podgórskich od 17°C do 19°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. W czasie burz wiatr porywisty.

Piątek, sobota i niedziela w całym kraju z zachmurzeniem umiarkowanym lub dużym, miejscami będą występować przelotne opady deszczu. Niewykluczone również lokalne burze. Na przeważającym obszarze bardzo ciepło, w piątek do 25°C, w sobotę do 26°C, a w niedzielę do 27°C, chłodniejszy wschód kraju, obszary nadmorskie i podgórskie. Przeważać będzie słaby i umiarkowany wiatr, z kierunków północnych. Podczas burz należy spodziewać się bardziej porywistego wiatru.