Przejdź do treści

10.07.2023

Prognoza synoptyczna na 28 tydzień roku (10-16.07.2023)

W najbliższym tygodniu należy się spodziewać wysokich temperatur, niektóre dni będą wręcz upalne, oraz przelotnych opadów deszczu, a także burz z gradem i porywistym wiatrem. Pod koniec tygodnia na termometrach możemy zobaczyć temperaturę w okolicach 35°C.

W poniedziałek na zachodzie będzie się chmurzyć i popada przelotny deszcz oraz wystąpią burze, lokalnie z gradem i porywami wiatru do 75 km/h. We wschodniej połowie kraju powinno być dość pogodnie. Ciepło, a na zachodzie nadal upalnie. Temperatura maksymalna od 22-24°C na wschodzie do 31°C na zachodzie, chłodniej tylko w rejonie Zatoki Gdańskiej, około 20°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, we wschodniej połowie kraju wiał będzie z północy, na zachodzie z kierunków południowych.

We wtorek na chwilę odpoczniemy od wysokich temperatur. Przeważnie będzie pogodnie, nieco przelotnego deszczu mogą się spodziewać mieszkańcy Mazur, Podlasia i Podkarpacia. Na Podkarpaciu może też zagrzmieć. Temperatura maksymalna od około 20-23°C nad morzem, na Suwalszczyźnie i Podlasiu do około 28-29°C w centrum i na Ziemi Lubuskiej oraz Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, chwilami porywisty, północno-zachodni i zachodni.

W środę ponownie gorąco i burzowo. Temperatura maksymalna od 28°C do 32°C  tylko nad samym morzem chłodniej od 22°C do 25°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych, podczas burz porywy wiatru do 80 km/h.  

W czwartek i w piątek na ogół pogodnie, przelotny deszcz tylko miejscami na Pomorzu i na południowym zachodzie kraju. Temperatura maksymalna od 24°C do 26°C, cieplej na południowym zachodzie, do 28°C. Najchłodniej będzie nad morzem, od 19°C do 22°C. Wiatr umiarkowany, zachodni.
 
W sobotę i w niedzielę słupki rtęci na termometrach w wielu regionach kraju poszybują w okolicę i powyżej wartości 30°C. Na przeważającym obszarze kraju pogodnie, przelotny deszcz i lokalnie burze możliwe są tylko na południu Polski. Temperatura maksymalna w sobotę od 26°C na północnym wschodzie do 31°C na południowym zachodzie, a niedzielę od 30°C na Suwalszczyźnie do 35°C nie tylko na zachodzie czy południu kraju, ale również w centrum.