Przejdź do treści

11.09.2023

Prognoza synoptyczna na 37 tydzień roku (11.09-17.09.2023)

W najbliższym tygodniu pogoda będzie zmienna. Poniedziałek i wtorek jeszcze bardzo ciepłe, w środę od zachodu kraju nasuną się chmury z deszczem i burzami. Kolejne dni już chłodniejsze.

Park Skaryszewski w Warszawie, Fot. Emilia Szewczak| IMGW-PIB

Park Skaryszewski w Warszawie, Fot. Emilia Szewczak| IMGW-PIB

W poniedziałek i wtorek bezchmurnie lub zachmurzenie małe, lokalnie umiarkowane. Rano gdzieniegdzie zanikające mgły ograniczające widzialność do 200 m. We wtorek na krańcach południowych możliwy słaby deszcz. Temperatura maksymalna od 26°C na wschodzie do 29-30°C na zachodzie i w centrum kraju, nad morzem i w dolinach karpackich od 23°C do 26°C. Wiatr na ogół słaby, zmienny, z przewagą kierunków południowych.

W środę na wschodzie Polski zachmurzenie małe i umiarkowane. W pozostałej części kraju stopniowy wzrost zachmurzenia do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu i burz. Temperatura maksymalna od około 22°C na Pomorzu do około 29°C w centrum i na wschodzie kraju, nad morzem 18-19°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych i zachodnich. Podczas burz porywy wiatru do 65 km/h.

W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i burze, od zachodu stopniowo zanikające. Temperatura maksymalna od 17°C do 21°C, w dolinach karpackich około 15°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-zachodni. Podczas burz porywy wiatru do 65 km/h.

W piątek i sobotę pogodnie i umiarkowanie ciepło, w piątek od 18°C do 22°C, w sobotę od 19°C do 25°C. Noce już chłodniejsze, miejscami nad ranem tylko 7-8°C.

Pogoda w niedzielę jest na razie trudna do określenia, ale z dużym prawdopodobieństwem zachodnia cześć kraju będzie chłodniejsza, a wschód zdecydowanie cieplejszy, nawet do 28°C.

Zachód słońca w Krynicy Morskiej, Fot. Karina Borkowska | IMGW-PIB

Zachód słońca w Krynicy Morskiej, Fot. Karina Borkowska | IMGW-PIB