Przejdź do treści

02.10.2023

Prognoza synoptyczna na 40 tydzień roku (02.10-08.10.2023)

Początek tygodnia jeszcze bardzo ciepły i dość pogodny. Słabe opady deszczu jedynie na północy kraju. Od środy stopniowo coraz chłodniej, będzie więcej opadów, ale nadal głównie w północnej Polsce. Na niebie sporo chmur i dni nie będą już tak słoneczne, jak ostatnio.

Tatry, Fot. Witold Kaszkin| IMGW-PIB

Tatry. Fot. Witold Kaszkin| IMGW-PIB

 

W poniedziałek dość pogodnie, jedynie na północy okresami więcej chmur i tutaj miejscami słaby deszcz. Opady możliwe także na krańcach południowych. Temperatura maksymalna od 18°C na wschodzie, 22°C w centrum, do 25°C na zachodzie; w rejonach podgórskich Karpat około 16°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

We wtorek pogodnie, tylko po południu na Pomorzu wzrost zachmurzenia do dużego i tutaj miejscami przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 23°C do 26°C, na zachodzie nawet 27°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 65 km/h, w rejonach podgórskich do 75 km/h, południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr w porywach do 80 km/h.

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Miejscami, głównie na północy, przelotne opady deszczu. Chłodniej: temperatura maksymalna od 17°C do 19°C, miejscami na północy i południu tylko około 15°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, miejscami do 75 km/h, po południu stopniowo słabnący, zachodni.

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami, głównie na północy, przelotne opady deszczu. Trochę cieplej. Temperatura maksymalna od 17°C do 20°C, nad morzem i na Suwalszczyźnie około 15°C, w rejonach podgórskich Karpat 14°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, nad morzem w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Nad morzem przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 13°C do 16°C, na północy miejscami 11°C, w rejonach podgórskich Karpat 9°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, północno-zachodni i zachodni.

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 10°C na północnym wschodzie do 15°C na południowym zachodzie i zachodzie, w rejonach podgórskich Karpat 7°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i północny.

W niedzielę zachmurzenie duże. Na północy słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 10°C na północnym wschodzie do 16°C na południowym zachodzie, a na Pomorzu i w rejonach podgórskich Karpat miejscami tylko 9°C. Wiatr słaby, południowy i południowo-zachodni.

Warszawa,. Fot. Izabela Adrian| IMGW-PIB

Warszawa. Fot. Izabela Adrian| IMGW-PIB