Przejdź do treści

30.10.2023

Prognoza synoptyczna na 44 tydzień roku (30.10-07.11.2023)

Nadchodzący tydzień będzie ciepły, z temperaturami do 20 st. Celsjusza na południowym zachodzie Polski i około 12 stopni na północy kraju. Sporo dni z deszczem, ale nie prognozujemy intensywnych opadów. Noce bez przymrozków. Okresami będzie wiał dość silny, porywisty, południowy wiatr, a w Tatrach wiatr halny.

Fot. Agnieszka Saluta-Śmiałkowska| IMGW-PIB

Fot. Agnieszka Saluta-Śmiałkowska| IMGW-PIB

W poniedziałek na północy i północnym zachodzie zachmurzenie na ogół duże, miejscami słabe opady deszczu, poza tym pogodnie. Temperatura maksymalna od 13°C na północy do 17°C w centrum i 20°C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu okresami dość silny, porywisty, z kierunków południowych. W obszarach podgórskich Karpat porywy wiatru do 60 km/h, w Sudetach do 70 km/h, a w Tatrach do 90 km/h.

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Więcej deszczu, zwłaszcza na zachodzie i północnym zachodzie kraju. Na wybrzeżu i Pomorzu suma opadów od 12 do 15 mm. Temperatura maksymalna od 11°C na Pomorzu do 15°C w centrum i 17°C na południu i południowym wschodzie kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, z kierunków południowych i zachodnich. Na południu kraju, a zwłaszcza w rejonach podgórskich i w Sudetach, porywy wiatru do 80 km/h, w Tatrach do 100 km/h.

W środę zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami, głównie we wschodniej połowie kraju, opady deszczu. Nieco chłodniej, temperatura maksymalna od 10°C do 15°C. Wiatr już słabszy, tylko nad morzem w porywach do 60 km/h, z kierunków zachodnich.

W czwartek pogodnie i ciepło, nie powinno padać. Temperatura do 17°C na południu kraju. Wzrośnie prędkość wiatru z południa, możliwe są porywy do 60 km/h, w rejonach podgórskich Karpat do 80 km/h.

W piątek ponownie deszcz na zachodzie i w centrum kraju. Temperatura od 11°C do 17°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, w rejonach podgórskich Karpat do 80 km/h, z kierunków południowych.

W sobotę i niedzielę chmury na przemian ze słońcem. Miejscami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 10°C do 17°C. Wiatr już słabszy, z kierunków południowych.

Widok z Kasprowego Wierchu, Fot. Witold Kaszkin IMGW-PIB

Widok z Kasprowego Wierchu, Fot. Witold Kaszkin IMGW-PIB