Przejdź do treści

06.11.2023

Prognoza synoptyczna na 45 tydzień roku (06.11-12.11.2023)

Nadchodzący tydzień będzie chłodniejszy od minionego. W najbliższych dniach dominować będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Okresami popada deszcz, wysoko w górach również deszcz ze śniegiem i śnieg. W drugiej połowie tygodnia na Podhalu niewielki przymrozek.

Tatry. Fot. Michał Trzebunia | IMGW-PIB

Tatry. Fot. Michał Trzebunia | IMGW-PIB

W poniedziałek zachmurzenie duże z rozpogodzeniami postępującymi z południowego zachodu. Miejscami, głównie na północy oraz wschodzie, słabe opady deszczu; w górach deszczu ze śniegiem i śniegu. W strefie nadmorskiej możliwe burze. Temperatura maksymalna od 9°C do 13°C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni i zachodni. Na wybrzeżu dość silny i silny, do 45 km/h, w porywach do 75 km/h. Wysoko w górach porywy do 110 km/h i słabnące.

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami. Miejscami na północy oraz południu słabe opady deszczu; w górach deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 8°C do 13°C. Wiatr umiarkowany, lokalnie porywisty, południowo-zachodni. Wysoko w górach porywy do 70 km/h.

W środę zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnym deszczem. Temperatura maksymalna od 8°C do 11°C, w rejonach podgórskich około 6°C. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu dość silny, na zachodzie porywisty, południowo-zachodni i zachodni. Na Pomorzu porywy do 55 km/h.

W czwartek na południu pogodnie, na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na północy miejscami słabe opady deszczu. Na Podhalu przymrozek –1°C. Temperatura maksymalna od 7°C do 12°C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni i południowy.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu. Na Podhalu minimalnie około 0°C. Temperatura maksymalna od 7°C do 12°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu w porywach do 60 km/h, południowy i południowo-zachodni.

W sobotę  pochmurno z opadami deszczu, w rejonach podgórskich także deszczu ze śniegiem. Na południu opady przejściowo o natężeniu umiarkowanym. Temperatura maksymalna od 6°C do 10°C, w rejonach podgórskich Karpat około 3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się.

W niedzielę nadal pochmurno z opadami deszczu. Na Podhalu ponownie przymrozek około –1°C. Temperatura maksymalna od 5°C do 9°C, na Podhalu 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, z kierunków zachodnich, na północy miejscami północny i północno-wschodni.

Jez. Czos, Mrągowo. Fot. Kamila Borkowska IMGW-PIB

Jez. Czos, Mrągowo. Fot. Kamila Borkowska | IMGW-PIB