Przejdź do treści

02.07.2020

Ruszyła platforma e-learningowa z danymi satelitarnymi projektu Sat4Envi

Uruchomiona została platforma e-learningowa do nauki korzystania z danych satelitarnych projekty Sat4Envi w programie Copernicus, realizowanego przez Komisję Europejską.

Uruchomiona została platforma e-learningowa do nauki korzystania z danych satelitarnych projekty Sat4Envi w programie Copernicus, realizowanego przez Komisję Europejską. Serwis https://sat4envi.imgw.pl/elearning/ jest ogólnodostępny.

Projekt Sat4Envi dotyczy rozbudowy istniejącej infrastruktury IMGW-PIB wykorzystywanej w celach odbioru, przetwarzania, dystrybucji oraz przechowywania danych pochodzących z satelitów meteorologicznych oraz obserwacyjnych jak i pochodnych produktów satelitarnych. Przedsięwzięcie zapewni możliwość ciągłego gromadzenia oraz przetwarzania danych satelitarnych, a także ich udostępnienia do celów naukowych, strategicznych oraz w obszarze zarządzania kryzysowego i bezpieczeństwa państwa.

Projekt realizowany jest przez IMGW-PIB we współpracy z Partnerami – Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk, Akademickie Centrum Komputerowe CYFRONET AGH oraz Polska Agencja Kosmiczna (PAK).

Film o projekcie #sat4envi https://www.youtube.com/watch?v=20Jdn_hmoyk

Instrukcja korzystania z serwisu w załączniku.