Przejdź do treści

27.03.2020

SARS-Cov-2 – kontynuacja pracy zdalnej Instytutu

Mając na uwadze sytuację związaną z pandemią wywołaną koronawirusem SARS-Cov-2 oraz w trosce o bezpieczeństwo pracowników Dyrekcja IMGW-PIB podjęła decyzję o kontynuowaniu pracy zdalnej do 3 maja 2020 roku włącznie. Do tego dnia obowiązują wszystkich wcześniej przyjęte zasady pracy zdalnej - wdrożone 13.03 (Instytut od 11-13.03 rozpoczął pracę w większości w systemie Home Office).

Na bieżąco analizujemy sytuację w Polsce i na świecie, od których uzależnione są następne decyzje. Kolejny komunikat i decyzje dotyczące funkcjonowania Instytutu zaplanowaliśmy na 30 kwietnia 2020 roku. Pracę stacjonarną oraz w terenie kontynuują: stacje – LSM, SM, SHM, WOM, SPA, ASS, SBN Hala Gąsienicowa, SBP Radzyń; TKZ – pracownicy wykonujący pomiary i badania terenowe; CHMSPO – serwis i pomiary. W ograniczonym zakresie, wskazanym przez Dyrektorów jednostek organizacyjnych, pracuje MOLC i administracja.

"W tym trudnym czasie mamy dwa priorytety. Zagwarantować bezpieczeństwo pracownikom Instytutu  oraz realizować meteorologiczną i hydrologiczną osłonę kraju w czasie nadchodzącego, prawdopodobnie ciepłego lata, gwałtownych zjawisk pogodowych i problemów z zasobami wodnymi," dr Przemysław Ligenza, Dyrektor IMGW-PIB